Enkoder absolutny WV5850
W chwili obecnej produkt nie jest dostępny w naszym magazynie.
Po złożeniu zamówienia, powiadomimy o przewidywanym terminie realizacji danego produktu.
Koszt dostawy: 20 PLN
Absolutny optyczny enkoder obrotowy wieloobrotowy WH5850 charakteryzuje się bardzo wysoką rozdzielczością i został zaprojektowany do zastosowań krytycznych czasowo. Dzięki szerokiemu wyborowi przemysłowych interfejsów Ethernet, takich jak PROFINET (również z profilem PROFIdrive) oraz EtherNet/IP, krótkim czasom reakcji oraz pełnej niewrażliwości na pola magnetyczne, idealnie nadaje się do zastosowań w technice napędowej, logistyce magazynowej i automatyce przemysłowej. Dzięki wsparciu najnowszych funkcji PROFINET i EtherNet/IP zapewnia łatwą integrację oraz optymalną dostępność systemu.
- Absolutny enkoder optyczny
- Wysoka precyzja i rozdzielczość do 19 bitów (single-turn)
- Interfejsy: PROFINET IO, EtherNet/IP
- Solidna konstrukcja łożysk oraz wysoka odporność na wstrząsy i drgania
- 100% niewrażliwość na pola magnetyczne
- Szybkie uruchomienie i wysoka dostępność systemu
- Gotowość do Industry 4.0
| Dane mechaniczne | |
| Waga | ~0.45 kg |
| Wałek | stal nierdzewna odporna na korozję |
| Kołnierz | aluminium |
| Obudowa | aluminium |
| Pędkość | ≤9000 min-1 (transient for ≤10 min., at EPN PROFINET IO) ≤6000 min-1 (continuous operation, with EPN PROFINET IO) |
| Moment bezwładności | ≤3 x 10-6 kgm2 |
| Moment rozruchowy | < 0.01 Nm at 20 °C |
| Stopień obciążenia wału | 80 N (promieniowo) |
| Typ montażu | kołnierz zaciskowy ø58 mm (typ montażu M1) |
| Dane elektryczne | |
| Interfejs Profinet IO | |
| Napięcie robocze | 10 … 30 V DC (zabezpieczenie przed odwrotną polaryzacją, zasilacz zgodny z klasą 2 (UL 1310)) |
| Pobór prądu | ≤250 mA (bez obciążenia) |
| Przechowywanie parametrów | 1010 cykli (dotyczy również operacji kalibracji) |
| Wyświetlacz ststusów | 5 diod LED (status urządzenia / status magistrali) |
| Interfejs | PROFINET IO (wersja profilu 4.2, PROFIdrive wersja 4.2, klasa RT 3 (IRT), klasa zgodności C, klasa aplikacji 6, klasa enkodera 4, klasa obciążenia sieci II) |
| Typ połączenia | 1x M12-plug connector (A-coded) (4-pole, 1x pin) 2x M12 plug connectors (D-coded) (4-pole, 2x socket) |
| Dane systemowe | |
| Skanowanie | optyczny |
| Rozdzielczość | 19 bitów (skalowalne przy EPN PROFINET IO, domyślnie: 8192 (13 bitów)) |
| dokładność systemu | ±0,0194 ° przy 23 °C ±2 °C ±0,0139 ° przy 23 °C ±2 °C (typowo) |
| Powtarzalność | 1 LSB |
| Zakres pomiarowy | 16777216 obrotów (24 bity, przy EPN PROFINET IO, domyślnie: 4096 (12 bitów), skalowanie możliwe wyłącznie poprzez całkowitą rozdzielczość) |
| Zatwierdzenie | UL (UL 61010-1, Nr pliku E503367) |
| Warunki otoczenia pracy | |
| Temperatura otoczenia | -40 … 80 °C |
| Temperatura przechowywania | -40 … 80 °C |
| Wilgotność relatywna | 95 % (kondensacja niedopuszczalna) |
| EMC | DIN EN 61326-1 (immunity requirement of industry) DIN EN 61000-4-2, -3, -6, -8 (interference resistance / immission) DIN EN 61000-4-4 (burst) DIN EN 55011 class A (radiation emission / radio interference suppression) |
| Zasady bezpieczeństwa | UL 61010-1 (do użytku wewnętrznego; możliwe zastosowanie na zewnątrz, jednak urządzenie nie jest przeznaczone do bezpośredniego narażenia na promieniowanie UV) |
| Kategoria ochrony IP | IP65 (EN 60529 (protection type not yet reviewed by UL)) IP67 (EN 60529 (protection type not yet reviewed by UL)) |
| Odporność na wstrząsy | 2500 m/s2, 6 ms (EN 60068-2-27) |
| Odporność na wibracje | 100 m/s2, 55 … 2000 Hz (EN 60068-2-6) |

(