Aktualności

2023-09-25
Poszukujemy pracownika na stanowisko: Konstruktor

Sprawdź czy posiadasz odpowiednie kwalifikacje i aplikuj.

więcej
2021-03-08
Lekkostrawny blog kulinarno-techniczny

Cześć, tu Krzysiek. Pracuję w dziale konstrukcyjnym średniej wielkości firmy z Wielkopolski. Działamy w branży drzewno-celulozowej, budujemy ok. 60 maszyn rocznie, a także całe linie produkcyjne, dużo i nie dużo ale nie tym chciałem się podzielić...

więcej
2020-04-22
Bateryjnie zasilany przepływomierz masowy dla gazów z automatycznie pozycjonowaną orientacją wyświetlacza.

Firma Newtech Engineering, wraz z producentem Vögtlin Instruments GmbH, ma przyjemność przedstawić nową funkcjonalność nagradzanego przepływomierza masowego serii red-y compact II. Nowe możliwości przychodzą wraz z darmową aktualizacją oprogramowania.

więcej
2020-03-20
Konwerter sygnałowy – jaką funkcję pełni we współczesnym przemyśle?

Odbiór informacji o temperaturze przez czujnik temperatury nie odbywa się bezpośrednio. Mierzone wartości dotyczą w tym przypadku napięcia, rezystywności oraz parametrów prądu przepływającego przez konwerter sygnałowy. Dzięki automatyce wykorzystany może zostać praktycznie każdy rodzaj czujnika. Precyzyjne pomiary temperatury, stężenia gazu ziemnego oraz wilgotności możliwe są tylko dzięki technologii przekształcania danych w wielkości elektryczne.

więcej
2020-03-20
Kompleksowa i precyzyjna kontrola przepływu cieczy, czyli przepływomierz w roli głównej

Przepływomierz to urządzenie pomiarowe, którego głównym zadaniem jest pomiar strumienia objętości lub też masy danego medium przepływającej przez wyznaczoną powierzchnię. Najczęściej spotykanymi na rynku modułami są mierniki dokonujące pomiarów przepływu cieczy, ale producenci oferują też modele skalibrowane do mierzenia innych rodzajów materii (np. gazów, materiałów sypkich). Jaka jest zatem specyfikacja podstawowych rodzajów przepływomierzy do cieczy?

więcej
2020-03-16
Do wszystkich naszych klientów i partnerów !

W związku z sytuacją wirusową COVID-19 w Polsce i na świecie, Newtech Engineering podjęło działania mające na celu zminimalizowanie ryzyka zarówno dla swojego zespołu jak i dla naszych partnerów. W odpowiedni sposób dostosowaliśmy zasady prowadzenia działalności na najbliższy miesiąc.

więcej
2020-03-12
Wskaźniki położenia – zasada działania i podstawowe zalety

Proces produkcji jest kluczowy dla rentowności każdego zakładu przemysłowego, dlatego narzędzia zapewniające nadzór nad jego poszczególnymi etapami są niezbędne do osiągania satysfakcjonujących wyników. Wskaźniki położenia to jedne z najpopularniejszych modułów wykorzystywanych w przemyśle. Jaką jednak rolę odgrywają one w procesie produkcyjnym?

więcej
2020-03-12
Konwertery sygnałowe – do czego służą i w jakich branżach są wykorzystywane?

Konwertery sygnałowe to aparaty niezbędne przy automatyzacji procesów technologicznych. Usprawnianie produkcji wymaga bowiem tworzenia systemów wielu urządzeń, których współpraca byłaby niemożliwa bez tych niewielkich, ale kluczowych elementów. Czym zatem są konwertery sygnałowe i w jakich branżach znajdują zastosowanie?

więcej
2020-02-17
Rejestratory cyfrowe i ich rola w prawidłowym przebiegu różnorodnych procesów produkcyjnych

Podnoszenie wydajności produkcji i zapewnianie należytej jakości wyrobów wymusza automatyzację poszczególnych procesów. Wszelkie dane zbierają specjalne czujniki.

więcej
2020-02-17
Czujniki ciśnienia, czyli podstawa nowoczesnej automatyki przemysłowej

Ciśnienie to druga (zaraz po temperaturze) najczęściej mierzona wielkość fizyczna. W układach automatyki pomiary ciśnienia są często kluczowe pod względem oceny funkcjonalności i bezpieczeństwa całego układu.

więcej
2020-02-11
Czujniki koloru, luminescencji, kontrastu, nieprzezroczystości, jasności i detekcji etykiet, czyli podstawowe czujniki detekcji wykorzystywane przy produkcji opakowań

Czujniki obecności i detekcji znajdują szerokie zastosowanie w produkcji opakowań oraz towarów spożywczych i przemysłowych. Umożliwiają bowiem precyzyjną kontrolę obiektów bezpośrednio na linii fabrycznej jeszcze na etapie produkcji. Do podstawowych rodzajów tego typu modułów należą czujniki koloru, luminescencji, kontrastu, nieprzezroczystości, jasności oraz detekcji etykiet.

więcej
2020-02-10
Pomiar, detekcja i sterowanie przepływu – podstawowe rodzaje czujników

Niekontrolowany przepływ materiałów sypkich, cieczy i gazów może być przyczyną bardzo poważnych awarii w zakładzie produkcyjnym. Warto podkreślić, że bez właściwych narzędzi nadzorujących, cały proces przesyłu byłby nie tylko nieskuteczny, ale również niebezpieczny. Z tego względu zachodzi konieczność montażu odpowiednich urządzeń do detekcji i sterowania przepływem.

więcej
2020-02-04
Bariera optyczna – sposób działania i wykorzystanie w przemyśle

Bariera optyczna, zwana również czujnikiem optycznym lub fotoelektrycznym, jest podzespołem wykorzystywanym przede wszystkim do detekcji obiektów w różnych gałęziach przemysłu. Bariera o właściwie dobranych parametrach umożliwia więc wielowymiarową i precyzyjną kontrolę wybranego obszaru.

więcej
2020-02-04
Pomiar, detekcja i sterowanie przepływem gazów, cieczy i materiałów sypkich

Pomiar i kontrola przepływu cieczy, gazów czy materiałów sypkich to podstawowe procesy zachodzące w szeroko pojętym przemyśle (np. dystrybucja paliw czy wody pitnej). Pierwsze podzespoły tego typu dostarczały wyłącznie informacji na temat ilości danej substancji przepływającej w danej jednostce czasu. Nowoczesne przepływomierze to urządzenia o dużo szerszym spektrum działania.

więcej
2020-01-29
Enkodery inkrementalne, absolutne i linkowe – zasada działania i podstawowe zastosowanie

Obecnie coraz większą rolę odgrywa automatyzacja wszystkich etapów produkcji. Wysokiej klasy enkoder stanowi niezawodne urządzenie pomiarowe, powszechnie wykorzystywane w przemyśle.

więcej
2020-01-29
Detekcja obiektów i poziomu wypełnienia, czyli czujniki pojemnościowe w roli głównej

Czujniki pojemnościowe wykorzystywane są do detekcji obiektów metalicznych oraz niemetalicznych (np. granulatów tworzyw sztucznych i płynów). Duża uniwersalność tego typu podzespołów sprawia, że zyskują one coraz większą popularność we wszystkich gałęziach przemysłu.

więcej
2020-01-23
Gdzie znajdą zastosowanie czujniki koloru i kontrastu? – poradnik

Rozpoznawanie kolorów coraz częściej jest podstawą efektywnego sterowania procesem automatycznym. W tym celu wykorzystywane są czujniki koloru oraz działające w podobny sposób czujniki kontrastu.

więcej
2020-01-23
Czujniki magnetyczne do wykrywania obecności – zasada działania i wykorzystanie w przemyśle

Czujnik magnetyczny jest niezwykle istotnym elementem rozmaitych układów automatyki i sterowania. Głównym obszarem zastosowania tego typu sensorów są instalacje przemysłowe.

więcej
2019-07-05
Profesjonalne czujniki temperatury – budowa, właściwości, klasyfikacja i zastosowanie

Pomiar temperatury to jeden z najbardziej podstawowych pomiarów wykonywanych nie tylko w przemyśle ciężkim czy automatyce, ale również w życiu. Stąd ogromna popularność oraz mnogość zastosowań czujników temperatury.

więcej
2019-07-03
Czujnik obecności – właściwości, rodzaje i zastosowanie w przemyśle

Funkcja wykrywania obecności jest w automatyce przemysłowej niezbędna do pośredniego sterowania procesem. Detekcja może odbywać się za pośrednictwem różnego rodzaju czujników, które dobierane są pod konkretne zastosowania.

więcej
2019-07-02
MechanControls - nowy partner firmy Newtech Engineering

Mamy przyjemność poinformować, że firma Newtech Engineering Sp. z o.o. została oficjalnym partnerem firmy Mechan Controls Ltd w Polsce.

więcej
2018-02-08
Konferencja "Automatyzacja i bezpieczeństwo w zakładach produkcyjnych" 21 luty - Opole

Zapraszamy Państwa do odwiedzenia nas na Konfrencji Technicznej " Automatyzacja i bezpieczeństwo w zakładach produkcyjnych" która odbędzie się 21 lutego w Opolu. Konferencja odbędzie się w domEXPO przy ul. Kępskiej 8. Poniżej link do całego wydarzenia:

Konferencja Opole

więcej
2016-03-07
Dziękujemy że byliście z nami na Automaticonie 2016

Dziękujemy, że odwiedziliście nas na Targach AUTOMATICON 2016

W tym roku, po raz kolejny mieliśmy okazję zaprezentować naszą firmę i jej portfolio produktowe na targach AUTOMATICON 2016.

więcej
2016-02-08
Newtech Engineering na targach Automaticon 2016

Serdecznie zapraszamy Państwa do odwiedzenia nas na targach Automaticon 2016. W tym roku Międzynarodowe Targi Automatyki i Pomiarów odbędą się w dniach 1-4 marca. Będziemy czekać na Państwa na stoisku C3 w hali I Warszawskiego Centrum Expo XXI. Od wtorku do czwartku mogą Państwo nas odwiedzić w godzinach od 9 00 do 17 00, w piątek od 9 00 do 15 00.

więcej
2014-07-16
Rozstrzygnięcie konkursu BRAZUCA na MUNDIAL - AUTOMATICON 2014

Serdecznie gratulujemy trzem osobom, które prawidłowo wytypowały 3 zwycięskie drużyny

w XX-tych Międzynarodowych Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej.

więcej
2014-04-02
Podziękowanie za udział w targach Automaticon 2014

Po raz kolejny mieliśmy okazję zaprezentować się na Międzynarodowych Targach Automatyki i Pomiarów AUTOMATICON. Dzięki temu mogliśmy poznać nowych klientów oraz zacieśnić relacje z firmami, z którymi współpracujemy od lat.

więcej
2014-03-20
Automaticon 2014 - weź udział w konkursie i wygraj oficjalną piłkę Mundialu 2014 - BRAZUCA

Serdecznie zapraszamy na Międzynarodowe Targi Automatyki i Pomiarów AUTOMATICON 2014, w których po raz kolejny będziemy uczestniczyć. Jesteśmy do Państwa dyspozycji w dniach 25-28 marca na stoisku C1 w hali I.

więcej
2013-04-08
Rozstrzygnięcie konkursu

Protokół z rozstrzygnięcia konkursu „20 nagród na 20-lecie firmy” na najlepsze hasło reklamowe firmy Newtech Engineering.

więcej
2013-04-02
Dziękujemy za odwiedzenie nas na targach Automation2013

Newtech Engineering Sp. z .o.o. pragnie podziękować Państwu za odwiedzenie naszego stoiska na targach Automaticon 2013.

więcej
2013-03-15
Wygraj Ipada mini biorąc udział w konkursie

Zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w konkursie "20 nagród na 20-lecie firmy" (nagroda główna Ipad mini) które organizujemy na targach Automaticon 2013 w dniach 19-22 marzec w hali Expo XXI w Warszawie.

więcej
2013-02-20
Automaticon 2013

Serdecznie zapraszamy Państwa do odwiedzenia nas na targach Automaticon 2013. To już XIX edycja międzynarodowych targów automatyki i pomiarów. W tym roku impreza odbędzie się w dniach 19-22 marca. Będziemy czekać na Państwa na stoisku C1 w hali I Warszawskiego Centrum Expo XXI.

więcej
2012-12-19
O Antosi

Chcielibyśmy przedstawić Państwu Antosię, córeczkę jednego z naszych współpracowników, która urodziła się z rzadkim zespołem wad wrodzonych. W obu nóżkach nie ma kości strzałkowych, kości piszczelowe są skrócone oraz wygięte do przodu, również stópki nie są w pełni rozwinięte. Wady uniemożliwiają Antosi samodzielne chodzenie w przyszłości.

więcej
2012-11-09
HPS 2012

Newtech Engineering Sp. z .o.o. pragnie podziękować Państwu za odwiedzenie naszego stoiska na targach HPS 2012. Mamy nadzieję że możliwość bezpośredniego poznania naszego zespołu jak również aktualnej oferty produktowej pozwoli na rozszerzenie naszej współpracy.

więcej
2012-09-24
HPS 2012

Serdecznie zapraszamy Państwa do odwiedzenia nas na targach HPS 2012. To już IX Międzynarodowe Targi Hydrauliki, Pneumatyki, Sterowania i Napędów.

więcej
2012-03-12
Newtech rozszerzył swoją ofertę o produkty firmy EMX Industries, Inc.
W skład oferty firmy wchodzą...
więcej
2012-03-12
Newtech rozpoczął współpracę z firmą Voegtlin Instruments AG

Newtech rozpoczął współpracę z firmą Voegtlin Instruments AG która dostarcza produkty dla precyzyjnego pomiaru przepływu gazów i sterowania.

więcej