Rozwiń swój biznes dzięki automatyce przemysłowej
  • Jesteśmy na rynku od 1993 r.
  • Zrealizowaliśmy ponad 150 tyś. zamówień
  • Profesjonalnie doradzamy klientom
Jesteś tutaj: O firmie » Aktualności
Lekkostrawny blog kulinarno-techniczny
2021-03-08

Cześć, tu Krzysiek. Pracuję w dziale konstrukcyjnym średniej wielkości firmy z Wielkopolski. Działamy w branży drzewno-celulozowej, budujemy ok. 60 maszyn rocznie, a także całe linie produkcyjne, dużo i nie dużo ale nie tym chciałem się podzielić...

Bateryjnie zasilany przepływomierz masowy dla gazów z automatycznie pozycjonowaną orientacją wyświetlacza.
2020-04-22

Firma Newtech Engineering, wraz z producentem Vögtlin Instruments GmbH,  ma  przyjemność przedstawić nową funkcjonalność nagradzanego przepływomierza masowego serii red-y compact II. Nowe możliwości przychodzą wraz z darmową aktualizacją oprogramowania.

Konwerter sygnałowy – jaką funkcję pełni we współczesnym przemyśle?
2020-03-20

Odbiór informacji o temperaturze przez czujnik temperatury nie odbywa się bezpośrednio. Mierzone wartości dotyczą w tym przypadku napięcia, rezystywności oraz parametrów prądu przepływającego przez konwerter sygnałowy. Dzięki automatyce wykorzystany może zostać praktycznie każdy rodzaj czujnika. Precyzyjne pomiary temperatury, stężenia gazu ziemnego oraz wilgotności możliwe są tylko dzięki technologii przekształcania danych w wielkości elektryczne.

Kompleksowa i precyzyjna kontrola przepływu cieczy, czyli przepływomierz w roli głównej
2020-03-20

Przepływomierz to urządzenie pomiarowe, którego głównym zadaniem jest pomiar strumienia objętości lub też masy danego medium przepływającej przez wyznaczoną powierzchnię. Najczęściej spotykanymi na rynku modułami są mierniki dokonujące pomiarów przepływu cieczy, ale producenci oferują też modele skalibrowane do mierzenia innych rodzajów materii (np. gazów, materiałów sypkich). Jaka jest zatem specyfikacja podstawowych rodzajów przepływomierzy do cieczy?

Do wszystkich naszych klientów i partnerów !
2020-03-16

W związku z sytuacją wirusową COVID-19 w Polsce i na świecie, Newtech Engineering podjęło działania mające na celu zminimalizowanie ryzyka zarówno dla swojego zespołu jak i dla naszych partnerów. W odpowiedni sposób dostosowaliśmy zasady prowadzenia działalności na najbliższy miesiąc.

Wskaźniki położenia – zasada działania i podstawowe zalety
2020-03-12

Proces produkcji jest kluczowy dla rentowności każdego zakładu przemysłowego, dlatego narzędzia zapewniające nadzór nad jego poszczególnymi etapami są niezbędne do osiągania satysfakcjonujących wyników. Wskaźniki położenia to jedne z najpopularniejszych modułów wykorzystywanych w przemyśle. Jaką jednak rolę odgrywają one w procesie produkcyjnym?

Konwertery sygnałowe – do czego służą i w jakich branżach są wykorzystywane?
2020-03-12

Konwertery sygnałowe to aparaty niezbędne przy automatyzacji procesów technologicznych. Usprawnianie produkcji wymaga bowiem tworzenia systemów wielu urządzeń, których współpraca byłaby niemożliwa bez tych niewielkich, ale kluczowych elementów. Czym zatem są konwertery sygnałowe i w jakich branżach znajdują zastosowanie?

Rejestratory cyfrowe i ich rola w prawidłowym przebiegu różnorodnych procesów produkcyjnych
2020-02-17

Podnoszenie wydajności produkcji i zapewnianie należytej jakości wyrobów wymusza automatyzację poszczególnych procesów. Wszelkie dane zbierają specjalne czujniki. 

Czujniki ciśnienia, czyli podstawa nowoczesnej automatyki przemysłowej
2020-02-17

Ciśnienie to druga (zaraz po temperaturze) najczęściej mierzona wielkość fizyczna. W układach automatyki pomiary ciśnienia są często kluczowe pod względem oceny funkcjonalności i bezpieczeństwa całego układu.

Czujniki koloru, luminescencji, kontrastu, nieprzezroczystości, jasności i detekcji etykiet, czyli podstawowe czujniki detekcji wykorzystywane przy produkcji opakowań
2020-02-11

Czujniki obecności i detekcji znajdują szerokie zastosowanie w produkcji opakowań oraz towarów spożywczych i przemysłowych. Umożliwiają bowiem precyzyjną kontrolę obiektów bezpośrednio na linii fabrycznej jeszcze na etapie produkcji. Do podstawowych rodzajów tego typu modułów należą czujniki koloru, luminescencji, kontrastu, nieprzezroczystości, jasności oraz detekcji etykiet.