Enkoder absolutny WH58MR
W chwili obecnej produkt nie jest dostępny w naszym magazynie.
Po złożeniu zamówienia, powiadomimy o przewidywanym terminie realizacji danego produktu.
Koszt dostawy: 20 PLN
Enkoder obrotowy WH58MR to magnetyczny enkoder obrotowy z redundantnym wykrywaniem położenia i wałem drążonym, który został specjalnie zaprojektowany do stosowania w maszynach mobilnych. Może być stosowany w aplikacjach o decydującym znaczeniu dla bezpieczeństwa - do poziomu wydajności PLd. Dzięki wyjątkowo solidnej konstrukcji, opcjonalnie redundantnemu interfejsowi CANopen lub CANopen Safety, idealnie nadaje się do trudnych warunków w maszynach mobilnych.
Enkoder obrotowy WH58MR jest magnetycznym enkoderem bezpieczeństwa z redundantnym wykrywaniem położenia oraz wałem drążonym, opracowanym specjalnie do zastosowań w maszynach mobilnych. Może być stosowany w aplikacjach krytycznych dla bezpieczeństwa — aż do poziomu bezpieczeństwa PLd. Dzięki wyjątkowo wytrzymałej konstrukcji oraz opcjonalnie redundantnemu interfejsowi CANopen lub CANopen Safety idealnie nadaje się do pracy w trudnych warunkach występujących w maszynach mobilnych.
- absolutne redundantne enkodery bezpieczeństwa
- interfejs CANopen Safety lub redundantny CANopen
- możliwość stosowania w aplikacjach do poziomu bezpieczeństwa PLd
- wał drążony do Ø15 mm
- dostępna obudowa odporna na mgłę solną
- wysoka kompatybilność EMC
- stopień ochrony IP67
- wyposażony w technologię PURE.MOBILE
| Dane mechaniczne | |
| Wałek | stal nierdzewna odporna na korozję |
| Kołnierz | aluminium |
| Obudowa | odlew ciśnieniowy aluminiowy (powłoka CDP) |
| Pędkość | ≤3000 min-1 |
| Moment bezwładności | ≤110 gcm² |
| Moment rozruchowy | ≤3 Ncm przy 20 °C |
| Stopień obciążenia wału | ≤80 N (radial) ≤40 N (axial) |
| Otulina przewodu | PVC (typ połączenia E1) |
| Dane elektryczne | |
| Napięcie robocze | 8 … 36 V DC (zabezpieczenie przed odwrotną polaryzacją) |
| Pobór prądu | 20 mA przy 36 V (na enkoder) |
| Wejście mocy | ≤800 mW (without load, per encoder) |
| Przechowywanie parametrów | 105 cykli (dotyczy również kalibracji) |
| Wyświetlacz ststusów | 2x trójkolorowa LED (czerwony/zielony/żółty) (status urządzenia/status CAN) |
| Klasa zasilania | ±60 V (interfejs CAN) |
| Interfejs | zgodnie z ISO 11898-1, bez izolacji elektrycznej (CANopen, CiA 301, CiA 303, CiA 305, CiA 406) |
| Adres | 1 … 127 (Node ID, via SDO or Layer Setting Service (LSS)) |
| Przepustowość | 20 kBit/s 50 kBit/s 125 kBit/s 250 kBit/s 500 kBit/s 800 kBit/s 1 MBit/s |
| Czas cyklu | 1,5 ms typowo |
| Czas rozruchu | < 150 ms |
| Typ połączenia | 1x M12-plug connector (A-coded) (5-pole, 1x pin (E12E connection type), fieldbus and supply internally connected) 2x M12 plug connectors (A-coded) (5-pole, 1x pin; 1x socket (E12 connection type), fieldbus and supply internally connected) 2x M12 plug connectors (A-coded) (5-pole, 2x pin (E12EE connection type), fieldbus and supply internally separated) open cable end (E1 type of connection, fieldbus and supply internally connected) |
| Dane systemowe | |
| Skanowanie | magnetyczny |
| Rozdzielczość | 14 bitów (16384 kroki/obrót) |
| Zakres pomiarowy | 1 obrót (singleturn) |
| Stopień błędu | 206.1 Year(s) (at 40° C (MTTF) acc. to SN 29500) 580 Year(s) (at 60 °C (MTTFd) each channel) 196 FIT (at 60° C (PFH) 1 FIT = 1.0 E – 09 1/h) |
| Detekcja błędów | 77 % (przy 60 °C (DCavg) zgodnie z normą ISO13849-1, Appendix E.2) |
| Zatwierdzenie | E1 (numer homologacji UN ECE R10: E110R05/018898*00) |
| Warunki otoczenia pracy | |
| Temperatura otoczenia | -40 … 85 °C |
| Temperatura przechowywania | -40 … 85 °C |
| Wilgotność relatywna | 100 % (dopuszczalnej kondensacji) |
| EMC | EN 61000-6-2 (odporność na zakłócenia / emisja zakłóceń) |
| Kategoria ochrony IP | IP67 (EN 60529) |
| Test mgły solnej | poziom zagrożenia 3 (EN 60068-2-52 (warunki środowiskowe SN)) |
| Odporność na wstrząsy | ≤500 m / s2, 11 ms (EN 60068-2-27, pół sinus, 3 osie (+/-), po 3 wyładowania) |
| Odporność na wibracje | 100 m/s2, 10 … 2000 Hz (EN 60068-2-6, 3 osie, co 10 cykli) |

(