Enkoder absolutny WH3650M
W chwili obecnej produkt nie jest dostępny w naszym magazynie.
Po złożeniu zamówienia, powiadomimy o przewidywanym terminie realizacji danego produktu.
Koszt dostawy: 20 PLN
Enkoder obrotowy WH3650M jest absolutnym magnetycznym enkoderem single-turn i multi-turn, który wyróżnia się wyjątkowo kompaktową konstrukcją. Charakteryzuje się szczególną wytrzymałością oraz odpornością na drgania. Dzięki wysokiemu stopniowi ochrony do IP67 oraz zakresowi temperatur pracy od -40°C do +85°C nadaje się również do wymagających zastosowań przemysłowych. Niewielka konstrukcja o średnicy zaledwie 36 mm sprawia, że enkoder idealnie nadaje się do aplikacji z ograniczoną przestrzenią montażową. Dzięki interfejsom IO-Link i SSI jest gotowy do zastosowań Industry 4.0 i doskonale sprawdza się w komunikacji punkt-punkt w sieciach automatyki.
- absolutny, bezzużyciowy enkoder magnetyczny
- wersja multiturn bez przekładni i bez baterii
- interfejsy SSI oraz IO-Link
- wyjątkowo kompaktowa i bardzo wytrzymała konstrukcja
- stopień ochrony IP67
- szeroki zakres temperatur pracy od -40 do 85°C
- optymalny stosunek ceny do jakości
- gotowy do zastosowań Industry 4.0
| Dane mechaniczne | |
| Waga | ~0.2 kg |
| Wałek | stal nierdzewna odporna na korozję |
| Kołnierz | aluminium |
| Obudowa | ocynkowany |
| Pędkość | 6000 min-1 (with protection class IP65, transient for ≤10 min) 3000 min-1 (with protection class IP65, continuous operation) 4000 min-1 (with protection class IP67, transient for ≤10 min) 2000 min-1 (with protection class IP67, continuous operation) |
| Moment rozruchowy | < 0,007 Nm przy 20 °C (dla stopnia ochrony IP65) |
| Stopień obciążenia wału | 40 N (promieniowo) |
| Otulina przewodu | PUR (ø5.5 ±0.2 mm, z SSI) |
| Promień gięcia przewodu | 45 mm (statycznie, dla SSI) |
| Typ montażu | sprzęgło statora (typ montażu DS1) element sprężynowy (typ montażu DS2) |
| Dane elektryczne | |
| Interfejs IO-Link | |
| Napięcie robocze | 18 … 30 V DC (zabezpieczenie przed odwrotną polaryzacją, zasilacz zgodny z klasą 2 (UL 1310)) |
| Pobór prądu | ≤40 mA (bez obciążenia) |
| Przechowywanie parametrów | 104 cykli (dotyczy również operacji kalibracji) |
| Wyświetlacz ststusów | dwukolorowa dioda LED (czerwona/zielona) (status urządzenia) |
| Interfejs | IO-Link wersja 1.1 (zgodnie z IEC 61131-9) |
| Parametr | profil standardowy SIKO (IOL) profil inteligentnego czujnika (IOLssp) |
| Typ połączenia | 1 × złącze wtykowe M12 (kodowanie A) (4-pinowe, 1 × wtyk, typ połączenia E12E) |
| Interfejs SSI | |
| Napięcie robocze | 10 … 30 V DC (zabezpieczenie przed odwrotną polaryzacją, zasilacz zgodny z klasą 2 (UL 1310)) |
| Pobór prądu | ≤40 mA (bez obciążenia) |
| Przechowywanie parametrów | 104 cykli (dotyczy również operacji kalibracji) |
| Wejścia cyfrowe | 2 (calibration (SET), direction of rotation (DIR). Both inputs active at high (comparator).) |
| Poziom wysoki sygnału wejściowego | ≥60 % z +UB |
| Poziom niski sygnału wejściowego | ≤30 % from +UB |
| Wejście zegara prędkości SSI | 50 kHz … 2 MHz |
| Wyświetlacz ststusów | dwukolorowa dioda LED (czerwona/zielona) (status urządzenia) |
| Czas monostabilny | ≤15 µs |
| Interfejs | SSI (sterownik liniowy zgodny z RS485) |
| Czas cyklu | 2 ms |
| Typ połączenia | 1× złącze wtykowe M12 (kodowanie A) (8-biegunowe, 1× pin, typ połączenia E12E) |
| Skanowanie | magnetyczny |
| Rozdzielczość | 12 bitów (single-turn, 4096 kroków/obrót, tylko dla SSI) |
| dokładność systemu | ±1 ° |
| Powtarzalność | ±0.2 ° |
| Zakres pomiarowy | 1 obrót (singleturn) |
| Zatwierdzenie | UL (UL 61010-1, Nr pliku E503367) |
| Temperatura otoczenia | -40 … 85 °C |
| Temperatura przechowywania | -40 … 85 °C |
| Wilgotność relatywna | 93 % (kondensacja niedopuszczalna) |
| EMC | DIN EN 61326-1 (immunity requirement of industry) DIN EN 61000-4-2, -3, -6, -8 (interference resistance / immission) DIN EN 61000-4-4 (burst) DIN EN 61000-6-2 (interference resistance / immission) DIN EN 61000-6-4 (emitted interference / emission) DIN EN 55011 classes A and B (radiation emission / radio interference suppression) |
| Zasady bezpieczeństwa | UL 61010-1 (do użytku wewnętrznego; możliwe zastosowanie na zewnątrz, jednak urządzenie nie jest przeznaczone do bezpośredniego narażenia na promieniowanie UV) |
| Kategoria ochrony IP | IP65 (EN 60529 (protection type not yet reviewed by UL)) IP67 (EN 60529 (protection type not yet reviewed by UL)) |
| Odporność na wstrząsy | 2500 m/s2, 6 ms (EN 60068-2-27) |
| Odporność na wibracje | 300 m/s2, 10 … 2000 Hz (EN 60068-2-6) |
| Dane systemowe | |
| Skanowanie | magnetyczny |
| Rozdzielczość | 12 bitów (single-turn, 4096 kroków/obrót, tylko dla SSI) |
| dokładność systemu | ±1 ° |
| Powtarzalność | ±0.2 ° |
| Zakres pomiarowy | 1 obrót (singleturn) |
| Zatwierdzenie | UL (UL 61010-1, Nr pliku E503367) |
| Warunki otoczenia pracy | |
| Temperatura otoczenia | -40 … 85 °C |
| Temperatura przechowywania | -40 … 85 °C |
| Wilgotność relatywna | 93 % (kondensacja niedopuszczalna) |
| EMC | DIN EN 61326-1 (immunity requirement of industry) DIN EN 61000-4-2, -3, -6, -8 (interference resistance / immission) DIN EN 61000-4-4 (burst) DIN EN 61000-6-2 (interference resistance / immission) DIN EN 61000-6-4 (emitted interference / emission) DIN EN 55011 classes A and B (radiation emission / radio interference suppression) |
| Zasady bezpieczeństwa | UL 61010-1 (do użytku wewnętrznego; możliwe zastosowanie na zewnątrz, jednak urządzenie nie jest przeznaczone do bezpośredniego narażenia na promieniowanie UV) |
| Kategoria ochrony IP | IP65 (EN 60529 (protection type not yet reviewed by UL)) IP67 (EN 60529 (protection type not yet reviewed by UL)) |
| Odporność na wstrząsy | 2500 m/s2, 6 ms (EN 60068-2-27) |
| Odporność na wibracje | 300 m/s2, 10 … 2000 Hz (EN 60068-2-6) |

(