Enkoder absolutny WH3600MR
W chwili obecnej produkt nie jest dostępny w naszym magazynie.
Po złożeniu zamówienia, powiadomimy o przewidywanym terminie realizacji danego produktu.
Koszt dostawy: 20 PLN
Najmniejszy bezpieczny enkoder obrotowy multiturn do maszyn mobilnych! Absolutny enkoder bezpieczeństwa WH3600MR został opracowany specjalnie do zastosowań w maszynach mobilnych i zapewnia niezawodne oraz precyzyjne wartości pomiarowe nawet w najtrudniejszych warunkach środowiskowych. Dzięki innowacyjnej koncepcji bezpieczeństwa, certyfikowanej zgodnie z SIL2, WH3600MR może być stosowany również w aplikacjach krytycznych dla bezpieczeństwa aż do poziomu Performance Level d. Dostępny jest w wersji single-turn i multiturn, a dzięki średnicy zewnętrznej wynoszącej jedynie 36 mm może być montowany także w aplikacjach o bardzo ograniczonej przestrzeni montażowej.
- najmniejszy bezpieczny enkoder obrotowy multiturn do maszyn mobilnych
- dostępna wersja single-turn lub multiturn
- certyfikacja SIL2 (IEC 61508) oraz PLd (DIN EN ISO 13849) — w przygotowaniu
- homologacja E1 wydawana przez Niemiecki Federalny Urząd Transportu Samochodowego (KBA) — w trakcie procedury
- wyjątkowo kompaktowa i bardzo wytrzymała konstrukcja
- stopień ochrony do IP6K9K
- wyposażony w technologię PURE.MOBILE
| Dane mechaniczne | |
| Wałek | stal nierdzewna odporna na korozję |
| Kołnierz | aluminium |
| Obudowa | stal nierdzewna odporna na korozję |
| Pędkość | ≤3000 min-1 |
| Moment bezwładności | 29 gcm² |
| Stopień obciążenia wału | ≤40 N (radial) ≤20 N (axial) |
| Dane elektryczne | |
| Napięcie robocze | 8 … 36 V DC (zabezpieczenie przed odwrotną polaryzacją) |
| Wejście mocy | ≤1 W at 36 V (without load) |
| Przechowywanie parametrów | 105 cykli (dotyczy również kalibracji) |
| Wyświetlacz ststusów | 1× dwukolorowa dioda LED (czerwona/zielona) (status urządzenia/CAN) |
| Klasa zasilania | ±36 V (interfejs CAN) |
| Adres | 1 … 127 (CANopen Safety) 128 … 238 (SAE J1939 Safety) |
| Przepustowość | 20 kbit/s (CANopen Safety) |
| Czas cyklu | < 10 ms |
| Czas rozruchu | < 1000 ms |
| Parametr | zgodnie z CiA 301, CiA 303 część 3, CiA 305, CiA 406, EN 50325-5 (CANopen Safety) |
| Typ połączenia | 1 × złącze wtykowe M12 (kodowanie A) (5-pinowe, 1 × wtyk, typ połączenia E12E) |
| Dane systemowe | |
| Skanowanie | magnetyczny |
| Rozdzielczość | 14 bitów (16384 kroki/obrót) |
| Zakres pomiarowy | 1 obrót (singleturn) |
| Parametry charakterystyczne bezpieczeństwa funkcjonalnego | |
| Warunki otoczenia pracy | |
| Temperatura otoczenia | -40 … 85 °C |
| Temperatura przechowywania | -40 … 85 °C |
| Wilgotność relatywna | 100 % (dopuszczalnej kondensacji) |
| Kategoria ochrony IP | IP67, IP6K9K (zgodnie z EN 60529 i ISO 20653, zgodnie z instrukcją montażu oraz z odpowiednim złączem współpracującym) |
| Test mgły solnej | poziom zagrożenia 3 (EN 60068-2-52) |

(