Enkoder absolutny AV58M
W chwili obecnej produkt nie jest dostępny w naszym magazynie.
Po złożeniu zamówienia, powiadomimy o przewidywanym terminie realizacji danego produktu.
Koszt dostawy: 20 PLN
Enkoder obrotowy AV58M z funkcją uczenia to magnetyczny enkoder wartości bezwzględnych z wyjściem analogowym. Użytkownik może ustawić żądany zakres pomiarowy za pomocą dwóch przycisków z tyłu oraz dwóch wejść zewnętrznych.
Enkoder obrotowy AV58M z funkcją teach-in jest magnetycznym enkoderem absolutnym z wyjściem analogowym. Użytkownik może samodzielnie ustawić wymagany zakres pomiarowy enkodera za pomocą dwóch przycisków znajdujących się z tyłu urządzenia lub poprzez dwa zewnętrzne wejścia. Urządzenie wykorzystuje bezbateryjną technologię wieloobrotową (multi-turn).
- absolutny enkoder analogowy
- rozdzielczość 13 bitów (8192) w zakresie pomiarowym
- temperatura pracy do -40 °C
- wyjścia napięciowe (0…10 V, 0,5…4,5 V) oraz prądowe (0…20 mA)
- programowalny zakres pomiarowy dzięki funkcji teach-in
- realizowanej za pomocą przycisków lub zewnętrznych wejść
| Dane mechaniczne | |
| Waga | ~0.15 kg |
| Wałek | stal nierdzewna odporna na korozję |
| Obudowa | stal niklowana |
| Pędkość | ≤12000 min-1 |
| Moment bezwładności | ≤20 gcm² |
| Moment rozruchowy | ≤2 Ncm przy 25 °C |
| Stopień obciążenia wału | 20 N osiowo |
| Dane elektryczne | |
| Przetwornik pomiarowy, wyjście prądowe | |
| Napięcie robocze | 8 … 32 V DC (4 … 20 mA) |
| Pobór prądu | 20 mA przy 24 V (bieg jałowy), typowo (bez obciążenia) |
| Linearyzacja | 0.15 % |
| Obciążenie | < 500 Ω at ≥ 15 V DC (4 … 20 mA) |
| Dokładność | ±0.09 ° |
| Czas rozruchu | < 500 ms |
| Czas rozliczania | 32 ms |
| Typ połączenia | 1× złącze wtykowe M12 (kodowanie A) (5-biegunowe, 1× pin) |
| Przetwornik pomiarowy, wyjście napięciowe | |
| Napięcie robocze | 8 … 32 V DC (0 … 10 V) 8 … 32 V DC (0.5 … 4.5 V) |
| Pobór prądu | 15 mA typowo (bez obciążenia) |
| Linearyzacja | 0.15 % |
| Obciążenie | >10 kΩ at ≥ 12 V DC (0 … 10 V, 0.5 … 4.5 V) |
| Dokładność | ±0.09 ° |
| Czas rozruchu | < 500 ms |
| Czas rozliczania | 32 ms |
| Typ połączenia | 1× złącze wtykowe M12 (kodowanie A) (5-biegunowe, 1× pin) |
| Dane systemowe | |
| Rozdzielczość | 13 bitów (wyjście) (w zaprogramowanym zakresie pomiarowym) |
| Zakres pomiarowy | ≥11.5 ° 65536 rotation(s) 16 rotation(s) (factory setting) |
| Warunki otoczenia pracy | |
| Temperatura otoczenia | -40 … 85 °C |
| Temperatura przechowywania | -40 … 85 °C |
| Wilgotność relatywna | 98 % (ondensacja niedopuszczalna) |
| EMC | EN 61000-6-2 (odporność na zakłócenia) EN 61000-6-4 (emitowane zakłócenia) |
| Kategoria ochrony IP | IP66, IP67 (strona obudowy) (zgodnie z EN 60529) IP65 (strona wału) (zgodnie z EN 60529) |
| Odporność na wstrząsy | ≤1000 m/s2, 6 ms (EN 60068-2-27) |
| Odporność na wibracje | ≤100 m/s2, 10 … 1 kHz (EN 60068-2-6) |

(