Enkoder absolutny AH3650M
W chwili obecnej produkt nie jest dostępny w naszym magazynie.
Po złożeniu zamówienia, powiadomimy o przewidywanym terminie realizacji danego produktu.
Koszt dostawy: 20 PLN
Enkoder obrotowy AH3650M to absolutny magnetyczny enkoder jedno- i wieloobrotowy, który wyróżnia się wyjątkowo kompaktową konstrukcją. Jest szczególnie wytrzymały i odporny na drgania. Dzięki wysokiemu stopniowi ochrony do IP67 oraz zakresowi temperatur od -40°C do +85°C nadaje się do wymagających zastosowań przemysłowych. Niewielkie wymiary – średnica zaledwie 36 mm – predestynują go do pracy w aplikacjach o ograniczonej przestrzeni montażowej. Analogowe wyjścia prądowe lub napięciowe można dopasować do dowolnego zakresu pomiarowego dzięki funkcji teach-in.
- absolutny, bezzużyciowy enkoder magnetyczny
- wieloobrotowy, bez przekładni i bez baterii
- interfejsy wyjścia prądowego lub napięciowego
- wyjątkowo kompaktowa i bardzo wytrzymała konstrukcja
- stopień ochrony IP67
- szeroki zakres temperatur -40 … +85°C
- optymalny stosunek ceny do wydajności
| Dane mechaniczne | |
| Waga | ~0.2 kg |
| Wałek | stal nierdzewna odporna na korozję |
| Kołnierz | aluminium |
| Obudowa | ocynkowany |
| Pędkość | 6000 min-1 (with protection class IP65, transient for ≤10 min) 3000 min-1 (with protection class IP65, continuous operation) 4000 min-1 (with protection class IP67, transient for ≤10 min) 2000 min-1 (with protection class IP67, continuous operation) |
| Moment rozruchowy | < 0,007 Nm przy 20 °C (dla stopnia ochrony IP65) |
| Stopień obciążenia wału | 40 N (promieniowo) |
| Otulina przewodu | PVC (ø6.2 ±0.2 mm) |
| Promień gięcia przewodu | 60 mm (statycznie) |
| Typ montażu | sprzęgło statora (typ montażu DS1) element sprężynowy (typ montażu DS2) |
| Dane elektryczne | |
| Napięcie robocze | 10 … 30 V DC (przy wyjściu 0…5 V, zabezpieczenie przed odwrotną polaryzacją, zasilacz zgodny z klasą 2 (UL 1310)) 15 … 30 V DC (przy wyjściu 0…10 V, zabezpieczenie przed odwrotną polaryzacją, zasilacz zgodny z klasą 2 (UL 1310)) 10 … 30 V DC (przy wyjściu 4…20 mA, przy czym UB > Uobciążenia + 2,0 V, zabezpieczenie przed odwrotną polaryzacją, zasilacz zgodny z klasą 2 (UL 1310)) |
| Pobór prądu | ≤30 mA (bez obciążenia) |
| Przechowywanie parametrów | 104 cykli (dotyczy również operacji kalibracji) |
| Wejścia | 2 (limit inputs, high active) |
| Poziom wysoki sygnału wejściowego | +UB (≥1 s) |
| Wyświetlacz ststusów | dwukolorowa dioda LED (czerwona/zielona) (status urządzenia) |
| Napięcie wyjściowe | … 5 V (obciążenie ≥500 Ω) … 10 V (obciążenie ≥1000 Ω) |
| Prąd wyjściowy | 4 … 20 mA przy 24 V DC (obciążenie ≤900 Ω) |
| Dryft temperatury | < 100 ppm/K |
| Czas cyklu | 1 ms |
| Czas rozruchu | < 1 s |
| Czas rozliczania | < 1 ms (przy wyjściu 0 … 5 V oraz 0 … 10 V, obciążenie = 1000 Ω, 25 °C) |
| Typ połączenia | 1× złącze wtykowe M12 (kodowanie A) (5-biegunowe, 1× pin, typ połączenia E12E) |
| Dane systemowe | |
| Skanowanie | magnetyczny |
| Rozdzielczość | 11 bitów (przy 0…5 V, analogowe wyjście FS) |
| dokładność systemu | ±1 ° |
| Powtarzalność | ±0.2 ° |
| Zakres pomiarowy | ≥22.5 ° 65536 rotation(s) (16 bit, factory setting 16 rotation(s)) |
| Zatwierdzenie | UL (UL 61010-1, Nr pliku E503367) |
| Warunki otoczenia pracy | |
| Temperatura otoczenia | -40 … 85 °C |
| Temperatura przechowywania | -40 … 85 °C |
| Wilgotność relatywna | 93 % (kondensacja niedopuszczalna) |
| EMC | DIN EN 61326-1 (immunity requirement of industry) DIN EN 61000-4-2, -3, -6, -8 (interference resistance / immission) DIN EN 61000-4-4, -5 (burst / surge) DIN EN 61000-6-4 (emitted interference / emission) DIN EN 55011 class B (radiation emission / radio interference suppression) |
| Zasady bezpieczeństwa | UL 61010-1 (do użytku wewnętrznego; możliwe zastosowanie na zewnątrz, jednak urządzenie nie jest przeznaczone do bezpośredniego narażenia na promieniowanie UV) |
| Kategoria ochrony IP | IP65 (EN 60529 (protection type not yet reviewed by UL)) IP67 (EN 60529 (protection type not yet reviewed by UL)) |
| Odporność na wstrząsy | 2500 m/s2, 6 ms (EN 60068-2-27) |
| Odporność na wibracje | 300 m/s2, 10 … 2000 Hz (EN 60068-2-6) |

(