Elektroniczny wskaźnik położenia AP10S
W chwili obecnej produkt nie jest dostępny w naszym magazynie.
Po złożeniu zamówienia, powiadomimy o przewidywanym terminie realizacji danego produktu.
Koszt dostawy: 20 PLN
Absolutny wskaźnik położenia z interfejsem komunikacyjnym do regulacji liniowej lub przesuwu intuicyjnie prowadzi operatora do właściwego ustawienia maszyny przy zmianie produktu lub formatu. Czytelność została zoptymalizowana pod kątem intuicyjnej obsługi: podświetlany wyświetlacz wyraźnie pokazuje wartość zadaną i rzeczywistą, a dwie diody LED jednoznacznie wskazują kierunek regulacji. Interfejs IO-Link umożliwia łatwą i niezawodną integrację z maszynami modułowymi.
- Elektroniczny wskaźnik położenia z złączem do czujnika magnetycznego
- Podświetlany wyświetlacz o zoptymalizowanej czytelności
- Dwuliniowy wyświetlacz LCD dla wartości zadanej i rzeczywistej
- Zerowanie, pomiar przyrostowy, offset – obsługa z klawiatury
- Zintegrowany interfejs RS485, opcjonalnie CAN bus lub IO-Link
- Dokładność wyświetlania do 0,01 mm
- Funkcja absolutna dzięki wewnętrznemu podtrzymaniu pamięci
- Prowadzenie użytkownika za pomocą dwukolorowych diod LED
- Stopień ochrony IP53, opcjonalnie IP65
- Gotowość do Industry 4.0
| Dane mechaniczne | |
| Waga | ~0.11 kg |
| Obudowa | wzmocnione tworzywo sztuczne (gwint wtyku, mosiądz niklowany / osłona, metalowe połączenie uziemiające) |
| Kolor | czarny, RAL 9005 |
| Dane elektryczne | |
| Napięcie robocze | 24 V DC ±20 % |
| Pobór prądu | ~30 mA (podczas pracy z diodami LED dodatkowo ~3 mA na każdą diodę LED) |
| Wejście mocy | ~0,72 VA (maksymalna moc zasilacza: 100 VA. Zastosowany zasilacz spełnia wymagania SELV/Limited Energy (IEC 61010-1) lub SELV/LPS (IEC 60950-1) albo Class 2 (UL 1310).) |
| Czas życia baterii | ~8 lat |
| Przechowywanie parametrów | 105 cykli (dotyczy również kalibracji) |
| Wyświetlacz / zakres wyświetlania | 6-cyfrowy wyświetlacz LCD 14-segmentowy, wysokość ~8 mm (punkty dziesiętne, 2 wiersze, znaki specjalne, podświetlenie LED czerwone/białe) |
| Znaki specjalne | strzałka w prawo, strzałka w lewo, pomiar przyrostowy, bateria |
| Wyświetlacz ststusów | 2x dwukolorowy LED (czerwony/zielony) (status pozycji, konfigurowalny) |
| Przyciski | funkcja mierzenia, parametryzacja, resetowanie |
| Interfejs | RS485, CANopen, IO-Link (bez izolacji galwanicznej) |
| Typ połączenia | 2x M8 plug connectors (A-coded) (4-pin, 1x socket, 1x pin (RS485, CANopen)) 1x M8-plug connector (A-coded) (4-pin, 1x pin (IO-Link)) 1x M8-plug connector (A-coded) (6-pole, 1x socket (sensor)) grounding via flat male tab 6.3 mm or terminal lug |
| Dane systemowe | |
| Skanowanie | czujnik zewnętrzny |
| Rozdzielczość | 720 Increments/revolution (displayed value/rotation freely configurable (use with GS04)) 0.01 mm (use with MS500H) |
| dokładność systemu | ±35 µm (stosować z MS500H) |
| Zakres pomiarowy | ±20971 m (use with MS500H) ≤233016 rotation(s) (use with GS04) |
| Zatwierdzenie | UL (UL 61010-1, Nr pliku E503367) |
| Warunki otoczenia pracy | |
| Temperatura otoczenia | … 60 °C |
| Temperatura przechowywania | -20 … 80 °C |
| Wilgotność relatywna | kondensacja niedopuszczalna |
| EMC | EN 61326-1 (wymagania odporności dla środowiska przemysłowego, klasa emisji B, wymagany przewód ekranowany) |
| Zasady bezpieczeństwa | DIN EN 61010-1 (VDE 0411-1), UL 61010-1 (ograniczone źródło zasilania zgodnie z DIN EN 61010-1, punkt 9.4) |
| Kategoria ochrony IP | IP53 (zgodnie z EN 60529, ze złączami współpracującymi — stopień ochrony nie został zweryfikowany przez UL) IP65 (zgodnie z EN 60529, ze złączami współpracującymi — stopień ochrony nie został zweryfikowany przez UL) |
| Odporność na wstrząsy | 500 m/s2, 11 ms (EN 60068-2-27) |
| Odporność na wibracje | <100 m/s2, 5 … 150 Hz (EN 60068-2-6) |

(