Elektroniczny wskaźnik położenia AP05
W chwili obecnej produkt nie jest dostępny w naszym magazynie.
Po złożeniu zamówienia, powiadomimy o przewidywanym terminie realizacji danego produktu.
Koszt dostawy: 20 PLN
Wskaźnik pozycji AP05 intuicyjnie prowadzi użytkownika do właściwego ustawienia maszyny w przypadku zmiany produktu lub formatu. Zoptymalizowany podświetlany wyświetlacz pokazuje wartości docelowe i rzeczywiste wartości. Dwie diody LED pokazują operatorowi dokładnie kierunek, w którym ma nastąpić regulacja. AP05 pomaga uniknąć błędnych ustawień maszyny i zwiększa bezpieczeństwo procesu elastycznych maszyn produkcyjnych.
Wskaźnik położenia AP05 prowadzi użytkownika w intuicyjny sposób do prawidłowego ustawienia maszyny podczas zmiany produktu lub formatu. Zoptymalizowany, podświetlany wyświetlacz prezentuje w przejrzysty sposób wartości zadane i rzeczywiste. Dwie diody LED precyzyjnie wskazują operatorowi kierunek, w którym należy dokonać regulacji. AP05 pomaga uniknąć błędnych ustawień maszyny i zwiększa bezpieczeństwo procesów w elastycznych liniach produkcyjnych.
- elektroniczny wskaźnik położenia z interfejsem magistrali/danych
- podświetlany, dwuwierszowy wyświetlacz LCD
- prezentacja wartości zadanej i rzeczywistej z funkcją
- wspomagania ustawienia
- prowadzenie użytkownika za pomocą diod LED
- wał drążony o średnicy Ø 20 mm z pierścieniem zaciskowym ze stali nierdzewnej
- zwiększona odporność na wstrząsy dzięki ochronnemu szkłu wyświetlacza
- zintegrowany interfejs RS485, opcjonalnie CAN bus lub IO-Link
- wytrzymały moduł czujnika dzięki technologii skanowania magnetycznego
- kompatybilność mechaniczna z wskaźnikami położenia AP04 i DA04
- stopień ochrony IP53, opcjonalnie IP65
- gotowy do zastosowań Industry 4.0
| Dane mechaniczne | |
| Waga | ~0.07 kg |
| Wałek | plastik |
| Obudowa | wzmocnione tworzywo sztuczne (gwint wtyku, mosiądz niklowany / osłona, metalowe połączenie uziemiające) |
| Kolor | czarny, RAL 9005 |
| Pierścień domykający | stal nierdzewna odporna na korozję |
| Pędkość | ≤500 min-1 |
| Otulina przewodu | PUR (typ przyłącza E15X, E12X) |
| Promień gięcia przewodu | ≥30 mm (stale) |
| Dane elektryczne | |
| Interfejs CANopen | |
| Napięcie robocze | 24 V DC ±20 % (zabezpieczenie przed odwrotną polaryzacją) |
| Pobór prądu | ~30 mA |
| Czas życia baterii | ~8 lat |
| Przechowywanie parametrów | 105 cykli (dotyczy również kalibracji) |
| Wyświetlacz / zakres wyświetlania | 5-cyfrowy wyświetlacz LCD 7-segmentowy, wysokość ~6 mm (punkty dziesiętne, 2 wiersze, znaki specjalne, podświetlenie LED czerwone/białe) |
| Znaki specjalne | strzałka w prawo, strzałka w lewo, pomiar przyrostowy, bateria |
| Wyświetlacz ststusów | 2x dwukolorowy LED (czerwony/zielony) (status pozycji, konfigurowalny) |
| Przyciski | funkcja wymiarowania łańcucha, parametryzacja, kalibracja |
| Interfejs | CANopen (brak izolacji galwanicznej) |
| Typ połączenia | 2× złącza wtykowe M8 (kodowanie A) (4-biegunowe, 1× gniazdo, 1× pin) |
| Interfejs RS485 | |
| Napięcie robocze | 24 V DC ±20 % (zabezpieczenie przed odwrotną polaryzacją) |
| Pobór prądu | ~30 mA |
| Czas życia baterii | ~8 lat |
| Przechowywanie parametrów | 105 cykli (dotyczy również kalibracji) |
| Wyświetlacz / zakres wyświetlania | 5-cyfrowy wyświetlacz LCD 7-segmentowy, wysokość ~6 mm (punkty dziesiętne, 2 wiersze, znaki specjalne, podświetlenie LED czerwone/białe) |
| Znaki specjalne | strzałka w prawo, strzałka w lewo, pomiar przyrostowy, bateria |
| Wyświetlacz ststusów | 2x dwukolorowy LED (czerwony/zielony) (status pozycji, konfigurowalny) |
| Przyciski | funkcja wymiarowania łańcucha, parametryzacja, kalibracja |
| Interfejs | RS485 (bez izolacji galwanicznej) |
| Typ połączenia | 2× złącza wtykowe M8 (kodowanie A) (4-biegunowe, 1× gniazdo, 1× pin) |
| Interfejs IO-Link | |
| Napięcie robocze | 18 … 30 V DC (zabezpieczenie przed odwrotną polaryzacją) |
| Pobór prądu | ~30 mA |
| Czas życia baterii | ~8 lat |
| Przechowywanie parametrów | 105 cykli (dotyczy również kalibracji) |
| Wyświetlacz / zakres wyświetlania | 5-cyfrowy wyświetlacz LCD 7-segmentowy, wysokość ~6 mm (punkty dziesiętne, 2 wiersze, znaki specjalne, podświetlenie LED czerwone/białe) |
| Znaki specjalne | strzałka w prawo, strzałka w lewo, pomiar przyrostowy, bateria |
| Wyświetlacz ststusów | 2x dwukolorowy LED (czerwony/zielony) (status pozycji, konfigurowalny) |
| Przyciski | funkcja wymiarowania łańcucha, parametryzacja, kalibracja |
| Interfejs | IO-Link wersja 1.1 (zgodnie z IEC 61131-9 V1.1.2, łącznie z pakietem 2015 i Corrigendum) |
| Typ połączenia | 1× złącze wtykowe M8 (kodowanie A) (4-biegunowe, 1× pin, typ połączenia EX) |
| Dane systemowe | |
| Skanowanie | magnetyczny |
| Rozdzielczość | 720 impulsów/obrót (wartość wyświetlana/obrót dowolnie konfigurowalna) |
| Zakres pomiarowy | ≤932067 obrotów |
| Warunki otoczenia pracy | |
| Temperatura otoczenia | … 60 °C |
| Temperatura przechowywania | -20 … 80 °C |
| Wilgotność relatywna | kondensacja niedopuszczalna |
| EMC | EN 61326-1 (wymagania dla aplikacji przemysłowych, limit emisji klasa B) |
| Zasady bezpieczeństwa | DIN EN 61010-1 (VDE 0411-1), UL 61010-1 (ograniczone źródło zasilania zgodnie z DIN EN 61010-1, punkt 9.4) |
| Kategoria ochrony IP | IP53 (EN 60529, in the fitted condition, with mating connector mounted) IP65 (EN 60529, in the fitted condition, with mating connector mounted) |
| Odporność na wstrząsy | ≤500 m / s2, 11 ms (EN 60068-2-27, pół sinus, 3 osie (+/-), po 3 wyładowania) |
| Odporność na wibracje | ≤100 m/s2, 10 … 2000 Hz (EN 60068-2-6, 3 osie, każda 10 cykli) |

(