Czujnik magnetyczny MSC500
W chwili obecnej produkt nie jest dostępny w naszym magazynie.
Po złożeniu zamówienia, powiadomimy o przewidywanym terminie realizacji danego produktu.
Koszt dostawy: 20 PLN
Czujnik magnetyczny MSC500 posiada, wielokolorową diodę LED, która ułatwia użytkownikom uruchomienie i monitorowanie funkcji. Dzięki połączeniu złączem bezpośrednio na głowicy czujnika, MSC500 nadaje się również do stosowania w bardzo ograniczonych przestrzeniach. W rezultacie instalacja jest szybka i prosta, co jednocześnie oznacza niższe koszty. Ponadto czujnik MSC500 zawiera wszystkie cyfrowe sygnały prostokątne. Umożliwia to ocenę sygnałów A / B, odwróconych sygnałów i okresowych sygnałów indeksowych z tym samym czujnikiem.
Czujnik magnetyczny MSC500 wyposażony jest w dużą, wielokolorową diodę LED statusu, która ułatwia użytkownikowi uruchomienie i monitorowanie pracy urządzenia. Prawidłowa odległość między skalą a czujnikiem może być kontrolowana wizualnie. Dzięki złączu wtykowemu bezpośrednio na głowicy czujnika, MSC500 nadaje się również do zastosowań w bardzo ograniczonej przestrzeni montażowej. Umożliwia to szybki i prosty montaż, co naturalnie przekłada się na niższe koszty. Dodatkowo czujnik MSC500 obsługuje wszystkie cyfrowe sygnały prostokątne. Pozwala to na analizę sygnałów A/B, sygnałów odwróconych oraz okresowych sygnałów indeksowych przy użyciu tego samego czujnika.
- maks. rozdzielczość 1 μm
- maks. 200000 impulsów/obrót w połączeniu z MR500 lub MBR500 (160 biegunów)
- powtarzalność ±0,005 mm
- dioda LED statusu ze zintegrowanym monitorowaniem odległości
- współpracuje z taśmą magnetyczną MB500/1, pierścieniem magnetycznym MR500 oraz pierścieniem taśmy magnetycznej MBR500
- odległość odczytu ≤ 2 mm
- możliwość podłączenia czujnika za pomocą przedłużacza KV1C
- obwód wyjściowy PP, TTL, LD (zależnie od napięcia zasilania)
- opcjonalnie z punktem referencyjnym R lub elastycznymi znacznikami referencyjnymi FR
| Dane mechaniczne | |
| Obudowa | czarne tworzywo sztuczne |
| Odległośc między czujnikiem a taśmą | 0,1 … 2 mm (sygnały referencyjne I) |
| Odległość między czujnikiem a pierścieniem | 0,1 … 2 mm (sygnały referencyjne I) |
| Dane elektryczne | |
| Napięcie robocze | 4.75 … 30 V DC (zabezpieczenie przed odwrotną polaryzacją) |
| Pobór prądu | < 30 mA przy 24 V DC (bez obciążenia) < 75 mA przy 24 V DC (z obciążeniem) |
| Obwód wyjściowy | PP (with operating voltage 4.75 … 30 V DC) TTL, LD (RS422) (with operating voltage 4.75 … 6 V DC) |
| Sygnał wyjściowy | A, /A, B, /B, I, /I, R, /R, FR, /FR |
| Poziom wysoki sygnału wyjściowego | >UB -2.5 V (PP) >2.5 V (LD) |
| Poziom niski sygnału wyjściowego | 0.8 V |
| Opóźnienie | 1.5 µs |
| Znaki Indexu | okresowe, stałe elastyczne |
| Długość impulsu sygnału referencyjnego | 1 lub 4 impulsy |
| Wymagania czasu rzeczywistego | wyjściowy sygnał proporcjonalny do prędkości |
| Typ połączenia | złącze wtykowe (8 pinów) |
| Dane systemowe | |
| Długość biegunów | 5 mm |
| Rozdzielczość | 0.001, 0.005, 0.01, 0.025, 0.05, 0.1 mm |
| Współczynnik skalowania | 12.5, 25, 50, 125, 250, 1250 |
| dokładność systemu | ±(0.025 + 0.01 x L) mm, L w m ±0.1 ° |
| Powtarzalność | ±5 µm |
| Zakres pomiarowy | ∞ |
| Prędkość obwodowa | zależne od rozdzielczości i odstępu impulsów (patrz tabela) |
| Prędkość podróży | zależne od rozdzielczości i odstępu impulsów (patrz tabela) |
| Warunki otoczenia pracy | |
| Temperatura otoczenia | -40 … 85 °C |
| Temperatura przechowywania | -40 … 85 °C |
| Wilgotność relatywna | 100 % (dopuszczalnej kondensacji) |
| EMC | EN 61326-1 (wymagania dla aplikacji przemysłowych, limit emisji klasa B) |
| Kategoria ochrony IP | IP67 (EN 60529, z podłączonym wtykiem) |
| Odporność na wstrząsy | ≤500 m / s2, 11 ms (EN 60068-2-27, pół sinus, 3 osie (+/-), po 3 wyładowania) |
| Odporność na wibracje | ≤100 m/s2, 10 Hz … 2000 Hz (EN 60068-2-6, 3 axes, each 10 cycles) |

(