Czujnik magnetyczny MSAC506
W chwili obecnej produkt nie jest dostępny w naszym magazynie.
Po złożeniu zamówienia, powiadomimy o przewidywanym terminie realizacji danego produktu.
Koszt dostawy: 20 PLN
Połączenie czujnika magnetycznego MSAC506 i pierścienia magnetycznego MRAC506 tworzy system do pomiaru kąta bezwzględnego. Czujnik MSAC506 posiada interfejs SSI o rozdzielczości 12-16 bitów. Dostępne jest również wyjście analogowe (1 VSS) z 64 okresami do dynamicznego śledzenia pozycji. Czujnik ma diodę LED do monitorowania odległości.
Czujnik magnetyczny MSAC506 wraz z pierścieniem magnetycznym MRAC506 tworzy system do absolutnego pomiaru kąta. Czujnik MSAC506 wyposażony jest w interfejs SSI o rozdzielczości od 12 do 16 bitów. Dodatkowo dostępne jest wyjście analogowe (1 VSS) z 64 okresami do dynamicznego wykrywania położenia. Czujnik posiada diodę LED do monitorowania odległości odczytu.
- magnetyczny enkoder absolutny single-turn
- kompaktowa konstrukcja
- rozdzielczość 12…16 bitów
- dodatkowe analogowe sygnały Sin/Cos 1 VSS
- odległość odczytu ≤ 1 mm
- współpracuje z pierścieniem magnetycznym MRAS506
- gotowy do zastosowań Industry 4.0
| Dane mechaniczne | |
| Obudowa | ocynkowany |
| Odległość między czujnikiem a pierścieniem | 0,1 ... 1 mm (na całej linii czujnika) |
| Dane elektryczne | |
| Napięcie robocze | 4.5 … 30 V DC (zabezpieczenie przed odwrotną polaryzacją) |
| Wejście mocy | < 1 W |
| Wejście zegara prędkości SSI | 50 … 750 kHz |
| Obwód wyjściowy | 1 VPP ±10 % |
| Offset napięcia | 2.5 V DC ±100 mV |
| Interfejs | SSI (tryb serwisowy (RS485)) |
| Czas cyklu | ≤30 µs |
| Typ połączenia | M12 złącze wtykowe (kodowanie A) (12-biegunowe, 1x pin) |
| Dane systemowe | |
| Długość biegunów | 5 mm (liczba biegunów 64) |
| Rozdzielczość | 12 … 16 bit (~0.08° … 0.005°) |
| dokładność systemu | ±0,1 ° przy TU = 20 °C (przy błędzie bicia 50 µm) |
| Powtarzalność | 0,01° (jednokierunkowy) |
| Prędkość obwodowa | ≤32 m/s (wartość bezwzględna ≤3 m/s) |
| Warunki otoczenia pracy | |
| Temperatura otoczenia | -20 … 85 °C |
| Temperatura przechowywania | -20 … 85 °C |
| Wilgotność relatywna | 100 % (dopuszczalnej kondensacji) |
| EMC | EN 61000-6-2 (odporność na zakłócenia) EN 61000-6-4 (emitowane zakłócenia) |
| Kategoria ochrony IP | IP67 (EN 60529) |
| Odporność na wstrząsy | ≤500 m/s2, 11 ms (EN 60068-2-27) |
| Odporność na wibracje | ≤100 m/s2, 50 Hz … 2000 Hz (EN 60068-2-6) |

(