Czujnik magnetyczny MSAC501
W chwili obecnej produkt nie jest dostępny w naszym magazynie.
Po złożeniu zamówienia, powiadomimy o przewidywanym terminie realizacji danego produktu.
Koszt dostawy: 20 PLN
Czujnik magnetyczny MSAC501 służy do bezwzględnego pomiaru obrotów, np. na dużych 3-fazowych silnikach prądu. Czujnik ma standardowe interfejsy SSI lub 485. Opcjonalnie można wybrać wyjście LD dla przyrostowego sygnału wyjściowego. Można uzyskać prędkości 25 m / s (przyrostowo) lub 5 m / s (bezwzględnie).
Czujnik magnetyczny MSAC501 służy do rzeczywiście absolutnego pomiaru obrotowego, np. w dużych silnikach trójfazowych lub silnikach momentowych. Czujnik wyposażony jest w standardowe interfejsy SSI lub RS485. Opcjonalnie dostępne jest wyjście LD do generowania sygnałów inkrementalnych. Możliwe jest osiągnięcie prędkości obwodowych do 25 m/s (inkrementalnie) lub 5 m/s (absolutnie).
- maks. rozdzielczość 0,0014° (MRAC501) lub 4,88 µm
- powtarzalność 0,0014° (MRAC501) lub 4,88 µm
- dokładność systemowa ±0,06° (MRAC501) lub ±0,03 mm
- obwód wyjściowy SSI, RS485 (absolutny), opcjonalnie LD (inkrementalny)
- okres sygnału 5 mm
- diody LED statusu do diagnostyki
| Dane mechaniczne | |
| Obudowa | ocynkowany |
| Odległość między czujnikiem a pierścieniem | ≤0.2 mm |
| Dane elektryczne | |
| Napięcie robocze | 4.5 … 30 V DC |
| Wejście mocy | < 1.5 W |
| Wejście zegara prędkości SSI | ≤750 kHz (zależy od długości przewodu) |
| Obwód wyjściowy | bez, LD (RS422) |
| Interfejs | SSI, RS485 |
| Czas cyklu | ≤30 µs |
| Typ połączenia | M12 złącze wtykowe (kodowanie A) (12-biegunowe, 1x pin) |
| Dane systemowe | |
| Długość biegunów | 5 mm |
| Rozdzielczość | 4,88 µm |
| Współczynnik skalowania | 7, 8, 9, 10 bitów (absolutny) |
| dokładność systemu | ±0,06 ° przy TU = 20 °C ±0,03 mm przy TU = 20 °C |
| Powtarzalność | ±0.0014 ° przy TU = 20° C ±0.005 mm przy TU = 20° C |
| Zakres pomiarowy | 360° (singleturn) |
| Prędkość obwodowa | ≤5 m/s (bezwzględna) |
| Warunki otoczenia pracy | |
| Temperatura otoczenia | -30 … 85 °C |
| Temperatura przechowywania | -40 … 85 °C |
| Wilgotność relatywna | 100 % (dopuszczalnej kondensacji) |
| EMC | EN 61000-6-2 (odporność na zakłócenia) EN 61000-6-4 (emitowane zakłócenia) |
| Kategoria ochrony IP | IP67 (zgodnie z EN 60529, z zamontowanym złączem współpracującym) |
| Odporność na wstrząsy | 500 m/s2, 11 ms (EN 60068-2-27) |
| Odporność na wibracje | <100 m/s2, 5 … 150 Hz (EN 60068-2-6) |

(