Czujnik magnetyczny LE100/1
KOD PRODUCENTA: -
KATEGORIA: Inkrementalne Enkodery bezłożyskowe
Producent: SIKO GmbH
Produkt występuje w kategoriach:
Produkt na zamówienie
W chwili obecnej produkt nie jest dostępny w naszym magazynie.
Po złożeniu zamówienia, powiadomimy o przewidywanym terminie realizacji danego produktu.
W chwili obecnej produkt nie jest dostępny w naszym magazynie.
Po złożeniu zamówienia, powiadomimy o przewidywanym terminie realizacji danego produktu.
Szybka wysyłka
Koszt dostawy: 20 PLN
Koszt dostawy: 20 PLN
Opis
- Klasa dokładności ± 0,1 °
- Powtarzalnoość max. ± 1 μm
- Wyświetlacz LED stanu
- Działa z taśmą magnetyczną MB100 / 1
- Działa z pierścieniem taśmy magnetycznej MBR100
- Odległość odczytu ≤ 0,4 mm
- Okres sygnału 1000 μm
- Obwód wyjściowy sin / cos 1 VSS
- Solidna metalowa obudowa
Dane technicze
| Dane mechaniczne | |
| Obudowa | cynk/aluminium (wykonanie M) cynk(wykonanie ZM) |
| Odległośc między czujnikiem a taśmą | 0.1 … 0.4 mm (O, IA, ID reference signal) 0.1 … 0.2 mm (reference signal RB, RD) |
| Odległość między czujnikiem a pierścieniem | 0.1 … 0.4 mm (O, IA, ID reference signal) 0.1 … 0.2 mm (reference signal RB, RD) |
| Otulina przewodu | PUR, przystosowany do prowadników kablowych (6- i 8-żyłowy ø5-0.4 mm) |
| Promień gięcia przewodu | 5x cable diameter (static) 7.5x cable diameter (dynamic) |
| Żywotność kabla | >5 milionów cykli (w następujących warunkach testowych:) |
| Dane elektryczne | |
| Napięcie robocze | 10.5 … 30 V DC (zabezpieczenie przed odwrotną polaryzacją) 5 V DC ±5 % (brak zabezpieczenia przed odwrotną polaryzacją) |
| Pobór prądu | < 25 mA at 24 V DC < 50 mA at 5 V DC |
| Sygnał wyjściowy | sin, /sin, cos, /cos, index, /index |
| Napięcie wyjściowe | 1 VPP ±10% przy 0…70°C (rezystancja końcowa 120 Ω) |
| Impedancja wyjścia | Ω (Rload >75 Ω) (short-circuit proof) |
| Okres występowania sygnału | 1000 µm |
| Offset napięcia | 2,5 V, ±100 mV (średnia wartość sygnału sinus/cosinus względem GND (10,5 … 30 V DC)) |
| Fazowanie | 90° ±1°, ±3° (20 kHz) (sin/cos) 45° sin/cos (sygnał referencyjny jest symetryczny względem dodatniego punktu przecięcia sygnałów sin/cos (faza 45°)) |
| Wymagania czasu rzeczywistego | wyjściowy sygnał proporcjonalny do prędkości |
| Typ połączenia | otwarte zakończenie kabla złącze wtykowe (7/8 biegunowe) |
| Dane systemowe | |
| Odchylenie liniowości | ±2 µm przy TU = 20 °C (odległość odczytu czujnik/taśma 0,2 mm) |
| Powtarzalność | 1 µm |
| Zakres pomiarowy | ∞ |
| Prędkość obwodowa | ≤20 m/s (sin/cos) |
| Prędkość podróży | ≤20 m/s (sin/cos) |
| Warunki otoczenia pracy | |
| Temperatura otoczenia | -10 … 70 °C |
| Temperatura przechowywania | -30 … 80 °C |
| Wilgotność relatywna | 100 % (dopuszczalnej kondensacji) |
| EMC | EN 61000-6-2 (odporność na zakłócenia) EN 61000-6-4 (emitowane zakłócenia) |
| Kategoria ochrony IP | IP67 (EN 60529) |
| Odporność na wstrząsy | 500 m/s2, 11 ms (EN 60068-2-27) |
| Odporność na wibracje | 200 m/s2, 50 Hz … 2 kHz (EN 60068-2-6) |
Pliki do pobrania

(