Aktuator inkrementalny AG02
KOD PRODUCENTA: -
KATEGORIA: Napędy pozycjonujące
Producent: SIKO GmbH
Produkt na zamówienie
W chwili obecnej produkt nie jest dostępny w naszym magazynie.
Po złożeniu zamówienia, powiadomimy o przewidywanym terminie realizacji danego produktu.
W chwili obecnej produkt nie jest dostępny w naszym magazynie.
Po złożeniu zamówienia, powiadomimy o przewidywanym terminie realizacji danego produktu.
Szybka wysyłka
Koszt dostawy: 20 PLN
Koszt dostawy: 20 PLN
Opis
Ten wytrzymały i kompaktowy aktuator dostępny jest w dwóch wersjach o różnych parametrach mocy. Wysokiej rozdzielczości enkoder inkrementalny dołączony bezpośrednio do tulei wałka prowadzącego umożliwia precyzyjne pozycjonowanie.
Wytrzymały i wydajny siłownik do prostych zadań pozycjonowania
- Łatwy montaż
- Wały drążone przelotowe do maks. Ø 14 mm
- Zintegrowany magnetyczny enkoder położenia na wale wyjściowym
- Zintegrowane sterowanie silnikiem (opcja)
Dane technicze
| Dane mechaniczne | |
| Waga | ~1,6 kg (inkrementalny) |
| Wałek | czarna stal |
| Obudowa | aluminium |
| Moment nominalny / prędkość | 5 Nm at 80 min-1 (i = 55.3 (70 W-M motor)) 8 Nm at 120 min-1 (i = 55.3 (150 W motor)) 6 Nm at 70 min-1 (i = 62.2 (70 W-M motor)) 9 Nm at 110 min-1 (i = 62.2 (150 W motor)) |
| Tryb pracy | S3 praca przerywana: 25% DC, 10 min. (EN 60034-1) |
| Dane elektryczne | |
| Silnik | |
| Napięcie robocze | … 24 V DC (without motor control PWM) 24 V DC ±10 % (reverse polarity protected, with PWM motor control) |
| Wejście mocy | 70 W 150 W |
| Prąd znamionowy | 5.8 A ±4 % (150 W motor) (max. load current i = 55.3 / i = 62.2) 2.9 A ±4 % (70 W-M motor) (max. load current i = 55.3 / i = 62.2) |
| Typ połączenia | 2× złącza wtykowe M16 (3-biegunowe, 1× pin; 12-biegunowe, 1× pin) |
| Przetwornik (enkoder) | |
| Napięcie robocze | 5 V DC ±5 % (LD5 position encoder, no reverse polarity protection) 24 V DC ±20 % (LD24 + OP position encoder, reverse polarity protected) |
| Pobór prądu | < 50 mA (enkoder położenia LD5) |
| Obwód wyjściowy | Line Driver (RS422) (enkodery LD5 + LD24) Push Pull (OP) (enkoder OP) |
| Sygnał wyjściowy | A, B, I, /A, /B, /I |
| Częstotliwość impulsów | ≤20 kHz |
| Sterowanie silnikiem PWM | |
| Napięcie robocze | 24 V DC ±20 % sterowane, ze wskaźnikiem LED (zabezpieczenie przed odwrotną polaryzacją) |
| Wejścia | cyfrowy z wskaźnikiem LED / analogowy |
| Analogowe wejścia | … 10 V (impedance >1.3 MΩ) -10 … 10 V (impedance >1.3 MΩ) |
| Wejścia cyfrowe | 15 … 30 V, typical 10 mA |
| Wejście PWM (modulacja długości impulsu) | ~ 16 kHz, bezstopniowa, 0 ... 100% (soft start) |
| Warunki otoczenia pracy | |
| Temperatura otoczenia | … 50 °C … 70 °C (without motor control, with position encoder) … 80 °C (without motor control, without position encoder) |
| Temperatura przechowywania | -20 … 80 °C |
| Wilgotność relatywna | kondensacja niedopuszczalna |
| EMC | EN 61800-3, drugie środowisko (odporność na zakłócenia / imisja) EN 61800-3, C3 (emitowane zakłócenia / emisje) |
| Kategoria ochrony IP | IP50 (opcjonalnie IP65) z zamontowanymi złączami współpracującymi (zgodnie z EN 60529) |
| Odporność na wstrząsy | 500 m/s2, 11 ms (EN 60068-2-27) |
| Odporność na wibracje | ≤100 m/s2, 5 … 150 Hz (EN 60068-2-6) |
Pliki do pobrania

(