Aktuator AG26
W chwili obecnej produkt nie jest dostępny w naszym magazynie.
Po złożeniu zamówienia, powiadomimy o przewidywanym terminie realizacji danego produktu.
Koszt dostawy: 20 PLN
Dzięki specjalnej elektronice mocy i sterowania, technologii czujnika absolutnego oraz zintegrowanemu sterownikowi pozycjonowania, kompaktowy siłownik AG26 doskonale nadaje się do optymalizacji procesów obróbczych i czasów przezbrojenia. Obszary zastosowań obejmują wszędzie tam, gdzie zadania pozycjonowania mają być realizowane zdecentralizowanie w maszynie lub instalacji przy minimalnej przestrzeni montażowej i niskiej masie. Nawet wysokie momenty obrotowe mogą być realizowane bez problemu.
- Kompaktowe wymiary, wysoka gęstość mocy
- Łatwy montaż i uruchomienie
- Wysoka elastyczność, wysoki stopień ochrony
- Wał drążony ze stali nierdzewnej Ø 20 mm, wytrzymała obudowa
- Bezszczotkowy silnik EC o długiej żywotności
- Solidny czujnik absolutny, technologia pomiaru magnetycznego
- Zintegrowana elektronika mocy i sterowania
- Zintegrowany przemysłowy interfejs Ethernet/Fieldbus
- Zintegrowany sterownik pozycjonowania
- Technologia montażu komponentów M12
- Gotowość do Industry 4.0
| Dane mechaniczne | |
| Waga | ~1.2 kg |
| Wałek | stal nierdzewna odporna na korozję |
| Obudowa | tworzywo sztuczne wzmocnione włóknem szklanym/odlewy cynkowe |
| Pierścień domykający | stal nierdzewna odporna na korozję |
| Pin momentu | stal nierdzewna odporna na korozję |
| Moment nominalny / prędkość | 7 Nm przy 30 min⁻¹ ±10 % (i = 188) |
| Tryb pracy | S3 praca przerywana: 25% DC, 10 min. (EN 60034-1) |
| Dane elektryczne | |
| Napięcie robocze | 24 V DC ±10 % (zabezpieczenie przed odwrotną polaryzacją, stan wyjściowy) 24 V DC ±10 % (zabezpieczenie przed odwrotną polaryzacją, regulacja) |
| Pobór prądu | 2,2 A ±10 % (przy znamionowym momencie obrotowym/prędkości obrotowej (stopień końcowy)) |
| Wejście mocy | ≤58 W (stan wyjściowy) ≤3.6 W (regulacja) |
| Bateria | CR2477N, 3 V litowa, 950 mAh |
| Czas życia baterii | ~5 lat (w zależności od warunków otoczenia) |
| Przechowywanie parametrów | 106 cykli (dotyczy również kalibracji) |
| Wejścia cyfrowe | 17 … 30 V DC (typowo 10 mA) |
| Wyświetlacz ststusów | 8 LED |
| Przyciski | 2 wewnętrzne klawisze, wewnętrzny przełącznik DIP |
| Wyjścia przełączalne | 24 V DC ±10 % (≤40 mA) |
| przyłącze sieci komunikacyjnej | EIP-EtherNet/IP EPN-PROFINET ECT-EtherCAT EPL-POWERLINK |
| Typ połączenia | 2x złącza wtykowe M12 (kodowanie A) (4-biegunowe, 1x pinowe, 8-biegunowe, 1x pinowe) 2x złącza wtykowe M12 (kodowane D) (4-biegunowe, 2x gniazdo) uziemienie za pomocą płaskiego złącza 6,3 mm |
| Dane systemowe | |
| Rozdzielczość | 720 kroków / obrotów wału |
| Powtarzalność | ±1 kroków / obrót |
| Zakres przemieszczenia | ±697 obrotów (i = 188) ±356 obrotów (i = 368) |
| Stopień błędu | 28.3 Year(s) (at 60° C (MTBF) according to SN 29500 ) |
| Zatwierdzenie | UL 2011, CSA C22.2 Nr 14-18, Nr pliku E502992 |
| Warunki otoczenia pracy | |
| Temperatura otoczenia | … 45 °C |
| Temperatura przechowywania | -20 … 60 °C |
| Wilgotność relatywna | kondensacja niedopuszczalna |
| EMC | EN 61800-3, drugie środowisko (odporność na zakłócenia elektromagnetyczne / odporność EMC) EN 61800-3, C2 (emisja zakłóceń elektromagnetycznych / emisja EMC) |
| Kategoria ochrony IP | IP54, IP65 (zgodnie z EN 60529, ze złączami współpracującymi — stopień ochrony nie został zweryfikowany przez UL) |
| Odporność na wstrząsy | 500 m/s2, 11 ms (EN 60068-2-27) |
| Odporność na wibracje | ≤100 m/s2, 5 … 150 Hz (EN 60068-2-6) |

(