Aktuator AG24 Fieldbus / IE
W chwili obecnej produkt nie jest dostępny w naszym magazynie.
Po złożeniu zamówienia, powiadomimy o przewidywanym terminie realizacji danego produktu.
Koszt dostawy: 20 PLN
Przy maksymalnym nominalnym momencie obrotowym 14 Nm nowy siłownik AG24 jest pozwalana skutecznie regulować proces.
Dzięki maksymalnemu momentowi nominalnemu wynoszącemu 14 Nm nowy AG24 jest prawdziwą jednostką napędową do regulacji formatów.
- wał drążony ze stali nierdzewnej do maks. Ø20 mm, rowek wpustowy przy Ø14 mm
- „ręczne” przestawianie bez jednostki sterującej za pomocą przycisków obsługi
- bezszczotkowy silnik 160 W, 24 V DC o długiej żywotności
- zintegrowany absolutny enkoder położenia na wale wyjściowym
- zintegrowany sterownik pozycjonowania
- zintegrowany hamulec sprężynowy (opcjonalnie)
- 2-liniowy wyświetlacz LCD do prezentacji wartości zadanej i pozycji oraz przyciski sterujące
- zintegrowany przemysłowy interfejs Ethernet Fieldbus
technologia montażu komponentów M12 - ręczna regulacja awaryjna przy użyciu silnika bez hamulca
- gotowy do zastosowań Industry 4.0
| Dane mechaniczne | |
| Waga | ~3.2 kg |
| Wałek | stal nierdzewna odporna na korozję |
| Obudowa | anodowane aluminium |
| Pierścień domykający | stal nierdzewna odporna na korozję |
| Moment nominalny / prędkość | 6 Nm at 150 min-1 (±10%) (i = 30.6) 10 Nm at 90 min-1 (±10%) (i = 50) 14 Nm at 64 min-1 (±10%) (i = 70.8) |
| Tryb pracy | S3 praca przerywana: 25% DC, 10 min. (EN 60034-1) |
| Moment hamowania | moment hamujący wywołany hamulcem odpowiada co najmniej momentom znamionowym poszczególnych przekładni, przy temperaturze otoczenia 20 °C |
| Dane elektryczne | |
| Napięcie robocze | 24 V DC ±10 % (zabezpieczenie przed odwrotną polaryzacją, stopień wyjściowy + jednostka sterująca) |
| Wejście mocy | ~160 W |
| Przechowywanie parametrów | 106 cykli (dotyczy również kalibracji) |
| Prąd znamionowy | 6 A ±5 % (przy znamionowym momencie/prędkości obrotowej (stopień końcowy)) |
| Prąd bez obciążenia | 350 mA ±20 % (z przekładnią) |
| Wyświetlacz / zakres wyświetlania | 6-cyfrowy wyświetlacz LCD 14-segmentowy, wysokość ~8 mm (punkty dziesiętne, 2 wiersze, znaki specjalne, podświetlenie LED czerwone/białe) |
| Wyświetlacz ststusów | 6 LEDów |
| Przyciski | konfiguracja, praca impulsowa (jog), ustawianie adresu IP |
| przyłącze sieci komunikacyjnej | EIP-EtherNet/IP EPN-PROFINET ECT-EtherCAT EPL-POWERLINK |
| Typ połączenia | 1x M12-plug connector (A-coded) (8-pole, 1x pin) 1x M12 plug connector (T-coded) (4-pole, 1x pin) 2x M12 plug connectors (D-coded) (4-pole, 2x socket) grounding via flat connector 6.3 mm |
| Dane systemowe | |
| Rozdzielczość | 1024 kroki / obrót wału (jednoobrotowy / 10 bitów) |
| Zakres przemieszczenia | 4096 obrotów (12-bitowy multiturn) |
| Stopień błędu | 27,5 lat (przy 60°C (MTBF) zgodnie z SN 29500) |
| Zatwierdzenie | UL (UL 2011, CSA C22.2 Nr 14-18, Nr pliku E502992) |
| Warunki otoczenia pracy | |
| Temperatura otoczenia | … 45 °C |
| Temperatura przechowywania | -20 … 80 °C |
| Wilgotność relatywna | kondensacja niedopuszczalna |
| EMC | EN 61800-3, drugie środowisko (odporność na zakłócenia elektromagnetyczne / odporność EMC) EN 61800-3, C2 (emisja zakłóceń elektromagnetycznych / emisja EMC) |
| Kategoria ochrony IP | IP54, IP65 (zgodnie z EN 60529, z zamontowanymi złączami współpracującymi — stopień ochrony nie został zweryfikowany przez UL) |
| Odporność na wstrząsy | ≤500 m / s2, 11 ms (EN 60068-2-27, pół sinus, 3 osie (+/-), po 3 wyładowania) |
| Odporność na wibracje | ≤100 m/s2, 10 … 55 Hz (EN 60068-2-6, 3 osie, każde 10 cykli) |

(