Aktuator AG06
W chwili obecnej produkt nie jest dostępny w naszym magazynie.
Po złożeniu zamówienia, powiadomimy o przewidywanym terminie realizacji danego produktu.
Koszt dostawy: 20 PLN
Kompaktowy i mocny aktuator do zautomatyzowanych zadań pozycjonowania.
Siłownik AG06 to kompaktowy i wydajny napęd o wysokim momencie obrotowym, szczególnie odpowiedni do zautomatyzowanych zadań pozycjonowania. Zintegrowany sterownik pozycjonowania z magnetycznym czujnikiem absolutnym zapewnia precyzyjne ustawianie pozycji.
- łatwy montaż, bez potrzeby stosowania dodatkowego sprzęgła
- wał drążony ze stali nierdzewnej, obudowa wzmocniona włóknem szklanym
- bezszczotkowy silnik 24 VDC o długiej żywotności
- solidny czujnik absolutny, technologia pomiaru magnetycznego
- 2-liniowy wyświetlacz LCD do prezentacji wartości zadanej i pozycji oraz przyciski sterujące
- 2 diody LED do prowadzenia użytkownika
- zintegrowany interfejs RS485 lub CANopen
- zintegrowany sterownik pozycjonowania
- technologia montażu komponentów M8 + M12
- gotowy do zastosowań Industry 4.0
| Dane mechaniczne | |
| Waga | ~0.9 kg |
| Wałek | stal nierdzewna odporna na korozję |
| Obudowa | tworzywo sztuczne wzmocnione włókem szklanym |
| Pierścień domykający | stal nierdzewna odporna na korozję |
| Pin momentu | stal nierdzewna odporna na korozję |
| Moment nominalny / prędkość | 7 Nm przy 30 min⁻¹ ±10 % (i = 188) |
| Tryb pracy | S3 praca przerywana: 25% DC, 10 min. (EN 60034-1) |
| Dane elektryczne | |
| Napięcie robocze | 24 V DC ±10 % (zabezpieczenie przed odwrotną polaryzacją, stan wyjściowy) 24 V DC ±10 % (zabezpieczenie przed odwrotną polaryzacją, regulacja) |
| Pobór prądu | 2.42 A (max. dopuszczalne przy setpoint 100% (stan wyjściowy)) |
| Wejście mocy | ≤58 W (output stage) ≤1.6 W (control) |
| Bateria | CR2477N, 3 V litowa, 950 mAh |
| Czas życia baterii | ~5 lat (w zależności od warunków otoczenia) |
| Przechowywanie parametrów | 106 cykli (dotyczy również kalibracji) |
| Prąd znamionowy | 2,2 A ±10 % (przy maks. dopuszczalnym momencie obrotowym (stopień wyjściowy)) |
| Wyświetlacz / zakres wyświetlania | 5-cyfrowy ekran LCD 7-segmentowy, wysokość ~7 mm (znaki dziesiętne, 2 wiersze, znaki specjalne) |
| Znaki specjalne | bateria, strzałki kierunku |
| Wyświetlacz ststusów | 2 LEDs |
| Przyciski | parametryzacja, resetowanie, calowanie, definiowanie wartości zadanej |
| przyłącze sieci komunikacyjnej | RS485, CANopen (bez izolacji galwanicznej) |
| Typ połączenia | 1 × złącze wtykowe M12 (kodowanie A) (4-pinowe, 1 × wtyk) |
| Dane systemowe | |
| Rozdzielczość | 720 impulsów/obrót |
| Powtarzalność | ±1 impuls |
| Zakres przemieszczenia | ±697 obrotów (i = 188) ±356 obrotów (i = 368) |
| Stopień błędu | 31 lat (CAN, przy 60°C (MTBF) zgodnie z SN 29500) |
| Warunki otoczenia pracy | |
| Temperatura otoczenia | … 45 °C |
| Temperatura przechowywania | -20 … 60 °C |
| Wilgotność relatywna | kondensacja niedopuszczalna |
| EMC | EN 61800-3, drugie środowisko (odporność na zakłócenia / imisja) EN 61800-3, C3 (emitowane zakłócenia / emisje) |
| Kategoria ochrony IP | IP54, IP65 (zgodnie z EN 60529, z zamontowanym złączem współpracującym) |
| Odporność na wstrząsy | 500 m/s2, 11 ms (EN 60068-2-27) |
| Odporność na wibracje | ≤100 m/s2, 5 … 150 Hz (EN 60068-2-6) |

(