Rejestrator danych DLF4
W chwili obecnej produkt nie jest dostępny w naszym magazynie.
Po złożeniu zamówienia, powiadomimy o przewidywanym terminie realizacji danego produktu.
Koszt dostawy: 20 PLN
Zapytaj doświadczonego konsultanta:
Niezależny rejestrator danych i bramka IoT
- Różne możliwości zasilania
- Komunikacja za pośrednictwem najlepszego operatora
- Do 7 czujników z 12 kategoriami pomiarowymi
Rejestrator danych Datalogger DLF4 pełni funkcję bramki czujnikowej z rejestracją wartości pomiarowych oraz zdalną transmisją danych z różnych czujników.
Urządzenie wyposażone jest w wielofunkcyjne wejścia, do których można podłączać zarówno standardowe czujniki z sygnałem analogowym, jak i czujniki cyfrowe z protokołem Modbus, a także sygnały impulsowe, które mogą służyć również jako wejścia licznikowe lub sterujące.
Nowa i innowacyjna funkcja redundancji umożliwia automatyczną weryfikację wartości pomiarowych przez rejestrator danych. Zarejestrowane dane są cyklicznie przesyłane do portalu ACS w Internecie. Tam mogą być analizowane i przetwarzane przez uprawnionego użytkownika z dowolnej lokalizacji.
Datalogger DLF4 jest szczególnie odpowiedni do pomiarów w odległych lokalizacjach, gdzie wartości pomiarowe muszą być rejestrowane i łatwo przesyłane do Internetu. Zakres zastosowań obejmuje monitorowanie poziomu w silosach, monitorowanie zbiorników retencyjnych wód opadowych, pomiary przepływu w kanałach, pomiary poziomu wody oraz monitorowanie składowisk odpadów.
Funkcja
Zasilany bateryjnie Datalogger DLF4 stanowi połączenie pomiędzy punktem pomiarowym, np. z czujnikiem poziomu z serii Hydrolog®, a platformą danych w Internecie.
W zależności od ustawień i zastosowanego czujnika bateria może zapewnić czas pracy przekraczający 5 lat. Możliwe jest również zasilanie Dataloggera DLF4 z zewnętrznego źródła zasilania lub modułów fotowoltaicznych zamiast baterii.
Transmisja danych do portalu ACS w Internecie odbywa się automatycznie za pośrednictwem najsilniejszego operatora sieci komórkowej dostępnego na miejscu. Nie ma znaczenia, czy dostępna jest sieć 2G GSM czy 4G LTE. Karta SIM jest już zintegrowana w urządzeniu. Użytkownik nie potrzebuje żadnych dodatkowych umów z operatorem telefonii komórkowej.
Zakres obsługiwanych czujników obejmuje czujniki 2-przewodowe 4…20 mA, sygnały napięciowe oraz urządzenia z protokołem Modbus. Wejście cyfrowe umożliwia również zliczanie impulsów. Możliwa jest realizacja funkcji sterujących, takich jak np. uruchamianie i zatrzymywanie pomiaru.
Wbudowana funkcja redundancji umożliwia porównywanie dwóch wartości pomiarowych z różnych czujników. Dzięki temu możliwa jest weryfikacja pomiarów, a przy przekroczeniu ustawionej różnicy automatycznie generowany jest alarm. Zapewnia to najwyższą niezawodność pomiaru przy minimalnej liczbie kontroli.
Obsługa lokalna odbywa się poprzez interfejs Bluetooth® w połączeniu z aplikacją. Nie są wymagane żadne specjalne urządzenia. Do obsługi wystarczy smartfon, tablet lub laptop.
| Zasilanie pomocnicze | |
| Bateria | Lit 3,6V-19Ah 3,6V-35A |
| Akkumulator | LiION 4,2V-20Ah |
| Napięcie zasilania DC | 7 V do 32 V DC ≤ 350mA |
| Moduł PV | 4,5 V do 35 V DC ≤ 1A |
| Wejście COM CI1 / CI2 | |
| Interfejs | RS485, bidirektional Modbus®-RTU 9600 Baud (4800 bis 38400 Baud) |
| Wejście analogowe AI1 / AI2 / AI3 | |
| Zakres pracy prądu I | AI1 / AI2: FSI 0 do 28 mA / Ri 27 Ω |
| Zakres pracy napięcia U | AI1 / AI2: FSI 0 do 19 V / Ri ≥ 1,2 MΩ |
| Zakres pracy rezystancji R | AI3: FSI 0 do 2200 Ω / Io = 340 µA |
| Odchylenie charakterystyki | ≤ ±0,05% FSI |
| Odchylenie temperatury | ≤ ±0,1% FSI / 10K |
| Wejście cyfrowe DI1 / DI2 | |
| Zakres pracy | ≤ 20kOhm / ≤ 1kHz |
| Zasilanie przetwornika pomiarowego | |
| Napięcie wyjściowe UO1 / UO2 | 16,6 V ± 0,3 V (0 mA) |
| Napięcie wyjściowe UO3 / UO4 | 6,7 V ± 0,2 V (0 mA) |
| Napięcie wyjściowe UO5 | 3,8V ± 0,2V (0mA) 3,2V ± 0,2V (100mA) 0…250mA, max. 300mA |
| Interfejs Bluetooth® | |
| Wersja | Bluetooth® 5.0 LE (2Mbit/s) |
| Interfejs 4G / 2G | |
| Wersja | 4G LTE Cat. 1 (B3, B8, B20) 2G EDGE GSM GPRS (900MHz / 1800MHz) |
| Pamięć danych | |
| Rozmiar pamięci | 8MB ≥ 800.000 wartości pomiarowych |
| Warunki otoczenia | |
| Temperatura otoczenia | -20°C do +60°C |
| Stopień ochrony | IP65/IP67 (EN/IEC 60529) |
| Materiały (mające kontakt z medium) | PA Aluminium PUR Messing Nickel Silikon NBR |

(