Precont® PU4SK
W chwili obecnej produkt nie jest dostępny w naszym magazynie.
Po złożeniu zamówienia, powiadomimy o przewidywanym terminie realizacji danego produktu.
Koszt dostawy: 20 PLN
Zapytaj doświadczonego konsultanta:
Przetwornik ciśnienia do ogólnych zastosowań i monitorowania ciśnienia bezwzględnego lub względnego w gazach, parach, cieczach i pyłach
Zalety:
- Szeroki zakres zastosowań
- Zakresy pomiarowe od 250 mbar do 600 barSzeroki zakres temperatur procesu –40 ° C do + 135 ° C
- Szeroka gama przyłączy procesowych
- Wysoka klasa ochrony IP69K
- Szeroki zakres temperatur otoczenia –40 ° C do + 135 ° C
- Ceramiczna przepona czołowa lub wewnętrzna
- Wysoka dokładność - odchylenie standardowe ≤ 0,15% zakresu pomiarowego
- Zintegrowana ocena elektroniczna
- Wyjście prądowe 4… 20mA - zgodne z HART® (7.0)
- Wyjście cyfrowe i regulacja na RS485 Modbus RTU
- Wtyczka M12
Opis zastosowań:
Urządzenie jest elektronicznym przetwornikiem ciśnienia do monitorowania, sterowania oraz ciągłego pomiaru ciśnień w gazach, parach, cieczach i pyłach.Ze względu na konstrukcję urządzenia z zakresami pomiarowymi od -1 bar do 600 bar (manometr), zakresy pomiarowe od 1 bar do 40 bar (absolutne), zakresy pomiarowe od 250 mbar do 600 bar, temperatury procesu od –40 ° C do +135 ° C, temperatury otoczenia od –40 ° C do + 100 ° C oraz materiały procesowe Al2O3-ceramika / stal CrNi, a także dostępność przemysłowych standardowych połączeń procesowych, takich jak połączenie gwintowe ISO 228-1 (manometr EN 837 / gwint wewnętrzny / EN 1179-2 E / otwór wewnętrzny / spłukiwanie z przodu) Urządzenie jest szczególnie odpowiednie do zastosowania w inżynierii maszyn i urządzeń, klimatyzacji i inżynierii instalacji chłodniczych, systemach hydraulicznych i pneumatycznych, przemyśle przetwórczym, technologii środowiskowej, automatyzacji obiektów i budynków .Przetwornik ciśnienia nadaje się zarówno do wymagających pomiarów. Ze względu na wysoką dokładność i możliwość cyfrowej regulacji przez HART® (7.0) lub RS485 Modbus RTU, urządzenie może być dostosowane do wielu różnych zastosowań. Dzięki zoptymalizowanej konstrukcji przednie przyłącze procesowe umożliwia wyczyszczenie zwilżonej membrany w celu zintegrowania z procesem. Urządzenie nadaje się do stosowania w procesach czyszczenia SIP. Niski poziom konserwacji i bezproblemowy pomiar ciśnienia jest zatem gwarantowany również w krytycznych zastosowaniach z często zmieniającymi się mediami.Solidna konstrukcja i wysoka jakość wykonania zamienia urządzenie w produkt o bardzo wysokiej jakości, na który nawet najbardziej niekorzystne warunki środowiskowe nie mogą mieć wpływu, niezależnie od tego, czy są to najniższe temperatury, gdy używane są na zewnątrz, skrajne naprężenia wstrząsów i wibracji lub agresywne media.Znakowanie laserowe na etykiecie typu uwięzionego zapewnia identyfikowalność przez cały okres użytkowania urządzenia.Oczywiście jest opcjonalne oznaczenie oznaczenia punktu pomiarowego wzgl. TAG, etykieta klienta lub etykieta neutralna, oczywiście również na znakowanie laserowe.
| Zakres pomiarowy | |
| Ciśnienie nominalne PN | -1 bar do 0 bar do 0 bar do +600 bar |
| Wyjście typu A – prądowe 4 do 20 mA HART® | |
| Wyjście analogowe 4…20 mA | 3,9mA do 20,5mA ≥ 3,8mA ≤ 22mA dI ≤ 1µA |
| Charakterystyka czasowa | T90 ≤ 5ms ton ≤ 0,2s |
| Interfejs | HART®-konform (7.0) 1200 Bit/s |
| Wyjście typu V – RS485 Modbus®-RTU | |
| Interfejs | RS485, bidirektional Modbus®-RTU 9600 Baud (4800 bis 38400 Baud) |
| Charakterystyka czasowa | T90 ≤ 2ms ton ≤ 0,1s |
| Wyjście typu L – IO-Link® | |
| Interfejs | IO-Link® V1.1 Com2 (38400 Baud) |
| Wyjście analogowe | 0 mA do 20,5 mA (dla 0 do 20 mA) 3,8 mA do 20,5 mA (dla 4 do 20 mA) |
| Wyjście przełączające | 2 × PP (Push-Pull) |
| Wyjście | Uout ≤ 0,2V ≥ Us – 2V Iout = 0mA do 200mA |
| Charakterystyka czasowa | T90 ≤ 2ms ton ≤ 0,1s |
| Zasilanie pomocnicze | |
| Napięcie zasilania Us (zabezpieczone przed odwrotną polaryzacją) | 9 V do 35 V DC (dla wariantu wyjścia elektronicznego A) |
| Dokładność pomiaru | |
| Odchylenie charakterystyki | ≤ ±0,15% FSO ≤ ±0,5%FSO |
| Dryft długoterminowy | ≤ ±0,2% FSO/rok |
| Odchylenie temperatury | Tk Punkt zerowy ≤ ±0,05% FSO/K |
| Warunki procesu | |
| Temperatura procesu | Standard: -40°C bis +100°C Erweitert: -40°C bis +135°C (140°C bis zu 1h lang) |
| Cykle ciśnienia | ≥ 100Mio. (1,2xPN) |
| Warunki otoczenia | |
| Temperatura otoczenia | -40°C do +100°C |
| Stopień ochrony | IP69K/IP67 (EN/IEC 60529) |
| MTTF | 463 lata |

(