Precont® PU4SC
W chwili obecnej produkt nie jest dostępny w naszym magazynie.
Po złożeniu zamówienia, powiadomimy o przewidywanym terminie realizacji danego produktu.
Koszt dostawy: 20 PLN
Zapytaj doświadczonego konsultanta:
Przetwornik ciśnienia do ogólnych zastosowań i monitorowania ciśnienia bezwzględnego lub względnego w gazach, oparach, cieczach i pyłach – nawet w obszarach niebezpiecznych
- Bardzo dokładne i stabilne w perspektywie długotermiowej ceramiczne elementy pomiarowe
- Wersje elektroniczne z interfejsami HART, IO-Link i Modbus
- Certyfikat ATEX
Urządzenie Precont® PU4SC jest elektronicznym przetwornikiem / wyłącznikiem ciśnienia przeznaczonym do monitorowania, sterowania oraz ciągłego pomiaru ciśnienia.
Duża różnorodność wersji przyłączy procesowych oraz typów elektroniki umożliwia zastosowanie urządzenia w szerokim zakresie aplikacji, również przy wymagających zadaniach pomiarowych.
Przyłącze procesowe z membraną licowaną umożliwia skuteczne czyszczenie powierzchni mających kontakt z medium bezpośrednio w procesie, również podczas procesów czyszczenia CIP/SIP.
Niskie wymagania konserwacyjne oraz bezawaryjny pomiar ciśnienia są dzięki temu zapewnione również w krytycznych aplikacjach z mediami lepkimi lub często zmieniającymi się.
Dzięki wysokiej dokładności oraz cyfrowej konfiguracji za pomocą HART®, RS485 Modbus®-RTU lub IO-Link® urządzenie Precont® PU4SC może być dostosowane do bardzo szerokiego zakresu zastosowań.
Solidna konstrukcja oraz wysoka jakość wykonania sprawiają, że urządzenie jest produktem najwyższej klasy, odpornym nawet na najbardziej niekorzystne warunki środowiskowe, takie jak bardzo niskie temperatury podczas pracy na zewnątrz, ekstremalne obciążenia udarowe i wibracyjne czy agresywne media.
Trwałe znakowanie laserowe tabliczki znamionowej zapewnia identyfikowalność urządzenia przez cały okres użytkowania.
Dostępne jest również laserowe znakowanie punktu pomiarowego / TAG, etykiety klienta lub neutralnej tabliczki znamionowej.
Opcjonalnie dostępne są także:
- wersja wolna od LABS i silikonu
- kalibracja fabryczna z certyfikatem kalibracji
- konfiguracja lub ustawienia wstępne według wymagań klienta
- certyfikat materiałowy EN10204 3.1
- certyfikaty fabryczne potwierdzające przydatność do wody pitnej
Na życzenie klienta możliwe jest szybkie wykonanie specjalnych wersji, np. specjalnych przyłączy procesowych lub zastosowania innych materiałów procesowych.
| Zakres pomiarowy | |
| Ciśnienie nominalne PN | -0,1 bar do 0 bar do 0 bar do +20 bar |
| Wyjście typu A – prądowe 4 do 20 mA HART® | |
| Wyjście analogowe 4…20 mA | 3,9mA do 20,5mA ≥ 3,8mA ≤ 22mA dI ≤ 1µA |
| Charakterystyka czasowa | T90 ≤ 5ms ton ≤ 0,2s |
| Interfejs | HART®-konform (7.0) 1200 Bit/s |
| Wyjście typu V – RS485 Modbus®-RTU | |
| Interfejs | RS485, bidirektional Modbus®-RTU 9600 Baud (4800 bis 38400 Baud) |
| Charakterystyka czasowa | T90 ≤ 2ms ton ≤ 0,1s |
| Wyjście typu L – IO-Link® | |
| Interfejs | IO-Link® V1.1 Com2 (38400 Baud) |
| Wyjście analogowe | 0 mA do 20,5 mA (dla 0 do 20 mA) 3,8 mA do 20,5 mA (dla 4 do 20 mA) |
| Wyjście przełączające | 2 × PP (Push-Pull) |
| Wyjście | Uout ≤ 0,2V ≥ Us – 2V Iout = 0mA do 200mA |
| Charakterystyka czasowa | T90 ≤ 2ms ton ≤ 0,1s |
| Zasilanie pomocnicze | |
| Napięcie zasilania Us (zabezpieczone przed odwrotną polaryzacją) | 9 V do 35 V DC (dla wariantu wyjścia elektronicznego A) |
| Dokładność pomiaru | |
| Odchylenie charakterystyki | ≤ ±0,5% FSO ≤ ±0,1% FSO ≤ ±0,2% FSO |
| Dryft długoterminowy | ≤ ±0,15% FSO/rok |
| Odchylenie temperatury | Tk Nullpunkt ≤ ±0,015% FSO/K Tk Nullpunkt ≤ ±0,75% FSO (-20°C bis +80°C) Tk Spanne ≤ ±0,015% FSO/K Tk Spanne ≤ ±0,5% FSO (-20°C bis +80°C / ≥ 0,4bar) Tk Spanne ≤ ±0,8% FSO (-20°C bis +80°C / < 0,4bar) |
| Warunki procesu | |
| Temperatura procesu | Standard: -40°C bis +100°C Erweitert: -40°C bis +125°C (140°C bis zu 1h lang) |
| Cykle ciśnienia | ≥ 100Mio. (1,2xPN) |
| Warunki otoczenia | |
| Temperatura otoczenia | -40°C do +100°C |
| Stopień ochrony | IP69K/IP67 (EN/IEC 60529) |
| MTTF | 463 lata |

(