Precont PN4SM
W chwili obecnej produkt nie jest dostępny w naszym magazynie.
Po złożeniu zamówienia, powiadomimy o przewidywanym terminie realizacji danego produktu.
Koszt dostawy: 20 PLN
Zapytaj doświadczonego konsultanta:
Przetwornik ciśnienia / przełącznik ciśnienia z pamięcią danych do ogólnych zastosowań do 1000 bar
Monitorowanie ciśnienia bezwzględnego lub względnego w gazach, oparach, cieczach i pyłach
Cyfrowy czujnik ciśnienia z metalową membraną do 1000 bar –
Najnowsza generacja z dużym wyświetlaczem, wyjściami analogowymi i 4 wyjściami przełączającymi pnp
- Zakres pomiarowy do 1000 bar
- Programowanie tekstowe z kolorowym wyświetlaczem
- Rejestrator danych dla 500 000 punktów pomiarowych
Urządzenie Precont PN4SM jest elektronicznym przetwornikiem / wyłącznikiem ciśnienia przeznaczonym do monitorowania, sterowania oraz ciągłego pomiaru ciśnienia gazów, par, cieczy i pyłów.
Dzięki konstrukcji urządzenia obejmującej:
- zakresy pomiarowe od -1 bar do 1000 bar (nadciśnienie)
- zakresy pomiarowe od 0 bar do 1000 bar (ciśnienie absolutne)
- zakresy pomiarowe od 400 mbar do 1000 bar
- temperatury procesu od –40 °C do +125 °C
- materiał procesowy ze stali CrNi
- dostępność standardowych przyłączy procesowych, takich jak gwint ISO 228-1 (manometr EN 837, membrana licowana)
urządzenie jest szczególnie odpowiednie do zastosowań w:
- budowie maszyn i instalacji
- technice klimatyzacyjnej i chłodniczej
- układach hydraulicznych i pneumatycznych
- przemyśle procesowym
- technologii środowiskowej
- automatyce budynkowej i przemysłowej
Urządzenie Precont PN4SM nadaje się do wymagających aplikacji pomiarowych.
Dzięki wysokiej dokładności oraz dużej elastyczności konfiguracji urządzenie może być stosowane w bardzo szerokim zakresie aplikacji.
Membrana licowana została specjalnie zaprojektowana do pomiaru mediów lepkich, pastowatych, klejących, krystalizujących, zawierających cząstki stałe i zanieczyszczonych, które mogłyby zatykać kanał ciśnieniowy konwencjonalnych przyłączy procesowych.
Solidna konstrukcja oraz wysoka jakość wykonania sprawiają, że urządzenie jest produktem najwyższej klasy, odpornym nawet na najbardziej niekorzystne warunki środowiskowe, takie jak niskie temperatury podczas pracy na zewnątrz, wysokie obciążenia udarowe i wibracyjne czy agresywne media.
Trwałe znakowanie laserowe tabliczki znamionowej zapewnia identyfikowalność urządzenia przez cały okres użytkowania.
Opcjonalnie dostępne jest również laserowe znakowanie punktu pomiarowego / TAG, etykiety klienta lub neutralnej tabliczki znamionowej.
Dostępne opcjonalnie są także:
- wersja wolna od LABS i silikonu
- kalibracja fabryczna z certyfikatem kalibracji
- konfiguracja lub ustawienia wstępne według wymagań klienta
- certyfikaty fabryczne potwierdzające przydatność do wody pitnej lub kontaktu z żywnością
| Napięcie zasilania | |
| Sygnał wyjściowy 0(4)…20 mA | 9 V…30 V DC |
| Sygnał wyjściowy 0…10 V | 14 V…30 V DC |
| Wyjście analogowe | |
| Zakres pracy | 0…20mA: 0…20,5mA, max. 22mA 4…20mA: 3,8…20,5mA, min. 3,6mA, max. 22mA 0…10V: 0…10,5V, max. 11V |
| Dopuszczalne obciążenie | 0(4)…20mA: ≤ (US-9V) / 22mA 0…10V: ≥ UOut / 3mA |
| Czas odpowiedzi skokowej | ≤ 15ms (td = 0s) |
| Czas gotowości | ≤ 1s |
| Wyjście przełączające PNP S1/S2/S3/S4 | |
| Funkcja | PNP-schaltend auf +L |
| Prąd wyjściowy | IL 0…≤ 200mA Strombegrenzt Kurzschlussfest |
| Czas odpowiedzi skokowej | ≤ 25ms (td = 0s) |
| Cykle przełączania | ≥ 100.000.000 |
| Dokładność pomiaru | |
| Odchylenie charakterystyki | ≤ ±0,15% FS ≤ ±0,5% FS |
| Dryft długoterminowy | ≤ ±0,2% FS/rok |
| Odchylenie temperatury | Messbereich ≤ 25bar: ≤ ±0,02% FS/K (0°C…+80°C) Messbereich ≤ 25bar: ≤ ±0,03% FS/K (-40°C…0°C / +80°C…+125°C) Messbereich ≥ 40bar: ≤ ±0,02% FS/K (-40°C…+100°C) Messbereich ≥ 40bar: ≤ ±0,03% FS/K (+100°C…+125°C) |
| Materiały | |
| Membrana (mająca kontakt z medium) | Messbereich ≤ 1bar: Keramik Al2O3 – 99,7% (SIP-geeignet) Messbereich ≥ 1,6bar: Keramik Al2O3 – 96% (SIP-geeignet) Prozessanschluss 1/2/4/6/7/A/N/M/P/L/S/T: Keramik Al2O3 – 99,9% (CIP-SIP-geeignet) |
| Przyłącze procesowe (mające kontakt z medium) | Stal 1.4404 (316L) Stal 1.4571 (316Ti) |
| Obudowa przyłączeniowa | CrNi-Stal |
| Interfejs użytkownika | PES |
| Uszczelnienia (mające kontakt z medium) | FPM-Fluorelastomer (z.B. Vition®) EPDM – Ethylen-Propylen-Dienmonomer, FDA-gelistet FKKM – Perfluorelastomer (z.B. Kalrez®) FKKM hd – Perfluorelastomer hochdicht |
| Warunki otoczenia | |
| Temperatura otoczenia | -20°C…+70°C |
| Temperatury procesu | -40°C…+125°C |
| Zakresy ciśnienia procesu | 0,4bar … 1000bar w zależności od typu |
| Stopień ochrony | IP68 (EN/IEC 60529) |

(