Precont PN4LM
W chwili obecnej produkt nie jest dostępny w naszym magazynie.
Po złożeniu zamówienia, powiadomimy o przewidywanym terminie realizacji danego produktu.
Koszt dostawy: 20 PLN
Zapytaj doświadczonego konsultanta:
Przetwornik ciśnienia / przełącznik ciśnienia z pamięcią danych do zastosowań higienicznych
Monitorowanie ciśnienia bezwzględnego lub względnego w gazach, oparach, cieczach i pyłach
Cyfrowe przełączniki ciśnienia i przetworniki ciśnienia do zastosowań higienicznych – najnowsza generacja z dużym wyświetlaczem, wyjściami analogowymi i 4 wyjściami przełączającymi pnp
- Zgodność z EHEDG
- Temperatura procesu do 150°C
- Analog i do 4 punktów przełączania
Urządzenie Precont PN4LM jest elektronicznym przetwornikiem / wyłącznikiem ciśnienia przeznaczonym do monitorowania, sterowania oraz ciągłego pomiaru ciśnienia gazów, par, cieczy i pyłów.
Dzięki konstrukcji urządzenia obejmującej:
- zakresy pomiarowe od -1 bar do 25 bar (nadciśnienie)
- zakresy pomiarowe od 0 bar do 25 bar (ciśnienie absolutne)
- zakresy pomiarowe od 100 mbar do 25 bar
- temperatury procesu od –20 °C do +150 °C
- materiał procesowy ze stali CrNi
- szeroki wybór higienicznych przyłączy procesowych zgodnych z EHEDG, takich jak:gwint ISO 228-1 z membraną licowaną i uszczelką O-ring, złącze mleczarskie DIN 11851, Varivent®, DRD
urządzenie jest szczególnie odpowiednie do zastosowań w:
- przemyśle spożywczym i napojowym
- przemyśle farmaceutycznym
- biotechnologii
- sterylnych procesach technologicznych
Dzięki wysokiej dokładności oraz dużej elastyczności konfiguracji urządzenie może być stosowane w bardzo szerokim zakresie aplikacji.
Urządzenie z membraną licowaną zostało specjalnie zaprojektowane do pomiaru mediów lepkich, pastowatych, klejących, krystalizujących, zawierających cząstki stałe i zanieczyszczonych, które mogłyby zatykać kanał ciśnieniowy konwencjonalnych przyłączy procesowych.
Dzięki zoptymalizowanej konstrukcji przyłącze procesowe z membraną licowaną umożliwia skuteczne czyszczenie powierzchni mających kontakt z medium bezpośrednio w procesie.
Urządzenie jest szczególnie odpowiednie do specjalnych warunków procesów czyszczenia CIP/SIP, takich jak odporność chemiczna na środki czyszczące oraz wysokie temperatury.
Niskie wymagania konserwacyjne oraz bezawaryjny pomiar ciśnienia są dzięki temu zapewnione również w krytycznych aplikacjach z często zmieniającymi się mediami.
Membrana licowana jest całkowicie zespawana z przyłączem procesowym i wyposażona w uszczelnienie dociskowe. Zapewnia to niezawodne, wolne od martwych stref uszczelnienie pomiędzy przyłączem procesowym a adapterem procesowym lub medium pomiarowym.
Solidna konstrukcja oraz wysoka jakość wykonania sprawiają, że urządzenie jest produktem najwyższej klasy, odpornym nawet na najbardziej niekorzystne warunki środowiskowe, takie jak niskie temperatury podczas pracy na zewnątrz, wysokie obciążenia udarowe i wibracyjne czy agresywne media.
| Napięcie zasilania | |
| Sygnał wyjściowy 0(4)…20 mA | 9 V…30 V DC |
| Sygnał wyjściowy 0…10 V | 14 V…30 V DC |
| Wyjście analogowe | |
| Zakres pracy | 0…20mA: 0…20,5mA, max. 22mA 4…20mA: 3,8…20,5mA, min. 3,6mA, max. 22mA 0…10V: 0…10,5V, max. 11V |
| Dopuszczalne obciążenie | 0(4)…20mA: ≤ (US-9V) / 22mA 0…10V: ≥ UOut / 3mA |
| Czas odpowiedzi skokowej | ≤ 15ms (td = 0s) |
| Czas gotowości | ≤ 1s |
| Wyjście przełączające PNP S1/S2/S3/S4 | |
| Funkcja | PNP-schaltend auf +L |
| Prąd wyjściowy | IL 0…≤ 200mA Strombegrenzt Kurzschlussfest |
| Czas odpowiedzi skokowej | ≤ 25ms (td = 0s) |
| Cykle przełączania | ≥ 100.000.000 |
| Dokładność pomiaru | |
| Odchylenie charakterystyki | ≤ ±0,15% FS ≤ ±0,5% FS |
| Dryft długoterminowy | ≤ ±0,2% FS/rok |
| Odchylenie temperatury | Messbereich ≤ 250mbar: ≤ ±0,04% FS/K (0°C…+80°C) Messbereich ≤ 250mbar: ≤ ±0,06% FS/K (-20°C…0°C / +80°C…+150°C) Messbereich ≥ 400mbar: ≤ ±0,02% FS/K (0°C…+80°C) Messbereich ≥ 400mbar: ≤ ±0,03% FS/K (-20°C…0°C / +80°C…+150°C) |
| Materiały | |
| Membrana (mająca kontakt z medium) | Stal 1.4435 (316L) |
| Przyłącze procesowe (mające kontakt z medium) | Stal 1.4435 (316L) |
| Obudowa przyłączeniowa | CrNi-Stal |
| Interfejs użytkownika | PES |
| Uszczelnienia (mające kontakt z medium) | FPM – Fluorelastomer (z.B. Vition®), FDA-gelistet EPDM – Ethylen-Propylen-Dienmonomer, FDA-gelistet |
| Warunki otoczenia | |
| Temperatura otoczenia | -20°C…+70°C |
| Temperatury procesu | -20°C…+150°C |
| Zakresy ciśnienia procesu | 100mbar … 25bar w zależności od typu |
| Stopień ochrony | IP68 (EN/IEC 60529) |

(