Precont® PK4S
W chwili obecnej produkt nie jest dostępny w naszym magazynie.
Po złożeniu zamówienia, powiadomimy o przewidywanym terminie realizacji danego produktu.
Koszt dostawy: 20 PLN
Zapytaj doświadczonego konsultanta:
Przetwornik ciśnienia do pomiaru ciśnienia względnego w gazach, oparach, cieczach i pyłach – nawet w obszarach niebezpiecznych
- Niewielka konstrukcja
- Temperatura procesu do 200 °C bez uszczelnienia membranowego
- Elektronika 2-przewodowa 4 … 20 mA programowalna za pomocą HART
Urządzenie Precont® PK4S jest elektronicznym przetwornikiem / wyłącznikiem ciśnienia przeznaczonym do monitorowania, sterowania oraz ciągłego pomiaru ciśnienia.
Przetwornik ciśnienia nadaje się do wymagających aplikacji pomiarowych, szczególnie w ograniczonych przestrzeniach montażowych oraz przy wysokim obciążeniu temperaturowym.
Dzięki wysokiej dokładności oraz cyfrowej konfiguracji za pomocą HART® urządzenie może być dostosowane do bardzo szerokiego zakresu zastosowań.
Solidna konstrukcja oraz wysoka jakość wykonania sprawiają, że urządzenie jest produktem najwyższej klasy, odpornym nawet na najbardziej niekorzystne warunki środowiskowe, takie jak bardzo niskie temperatury podczas pracy na zewnątrz, ekstremalne obciążenia udarowe i wibracyjne czy agresywne media.
Trwałe znakowanie laserowe tabliczki znamionowej zapewnia identyfikowalność urządzenia przez cały okres użytkowania.
Opcjonalnie dostępne jest również laserowe znakowanie punktu pomiarowego / TAG, etykiety klienta lub neutralnej tabliczki znamionowej.
Opcjonalnie dostępne są także:
- kalibracja fabryczna z certyfikatem kalibracji
- konfiguracja lub ustawienia wstępne według wymagań klienta
- certyfikaty fabryczne potwierdzające przydatność do wody pitnej
Na życzenie klienta możliwe jest wykonanie specjalnych wersji, np. specjalnych przyłączy procesowych lub zastosowania innych materiałów procesowych.
| Zasilanie pomocnicze | |
| Napięcie zasilania | 9 V … 35 V DC, zabezpieczenie przed odwrotną polaryzacją |
| Pobór prądu | ≤ 22mA |
| Wyjście analogowe 4…20 mA | |
| Zakres pracy | 3,9mA … 21mA ≥ 3,8mA ≤ 22mA |
| Dopuszczalne obciążenie | ≤ (US – 9V) / 22mA |
| Czas gotowości | ≤ 0,2s |
| Komunikacja | |
| Rodzaj | FSK moduliertes Stromsignal – HART® konform (7.0) |
| Sygnał | 0,5mASS – 1200Hz / 2200Hz |
| Rezystancja komunikacyjna | ≥ 250Ω, extern |
| Aktywność | 20s (td = 0 … <1s) / ∞ (td = ≥1s) |
| Adres | 0 (0 … 15) |
| Szybkość transmisji | 1200 Bit/s |
| Dokładność pomiaru | |
| Odchylenie charakterystyki | ≤ ±0,15% FS ≤ ±0,5% FS |
| Dryft długoterminowy | ≤ ±0,2% FS/Jahr, nicht kumulativ (1000h/+125°C) (bei Variante Prozesstemperatur Typ 0) ≤ ±0,5% FS/Jahr, nicht kumulativ (1000h/+200°C) (bei Variante Prozesstemperatur Typ 1) |
| Odchylenie temperatury | Tk Nullpunkt: ≤ ±0,015% FS/10K Tk Spanne: ≤ ±0,015% FS/10K |
| Materiały | |
| Membrana (mająca kontakt z medium) | Stahl 1.4548 (bei Variante Prozesstemperatur Typ 0) Inconel 718 (bei Variante Prozesstemperatur Typ 1) |
| Przyłącze procesowe (mające kontakt z medium) | Stal 1.4404 (316L) |
| Obudowa przyłączeniowa | CrNi-Stal |
| Element przyłącza elektrycznego | PUR (Gerätestecker) |
| Element kompensacji ciśnienia | Polimer akrylowy |
| Uszczelnienia (mające kontakt z medium) | FPM – Fluorelastomer (Viton®) |
| Warunki otoczenia | |
| Temperatura otoczenia Ta | Standard: -40°C … +125°C Erweitert: -40°C … +200°C |
| Temperatura procesu Tp | -40°C … +200°C |
| Zakresy ciśnienia procesu | 0 do +600 bar (względne) |
| Stopień ochrony | IP69K/IP67 (EN/IEC 60529) |

(