Hydrolog HLF4
W chwili obecnej produkt nie jest dostępny w naszym magazynie.
Po złożeniu zamówienia, powiadomimy o przewidywanym terminie realizacji danego produktu.
Koszt dostawy: 20 PLN
Zapytaj doświadczonego konsultanta:
Rejestrator danych do instalacji rurowych, zasilany baterią lub akumulatorem, z transmisją danych GSM
- Instalacja w rurze 2″
- Zabezpieczenie przed przepełnieniem
- Komunikacja za pośrednictwem najlepszego operatora
Hydrolog HLF4 służy do rejestracji wartości pomiarowych oraz zdalnej transmisji danych z sond poziomu, czujników ultradźwiękowych i podobnych czujników poziomu.
Nowa i innowacyjna funkcja redundancji umożliwia automatyczną weryfikację wartości pomiarowych przez Hydrolog HLF4. Zarejestrowane dane są cyklicznie przesyłane do portalu ACS w Internecie. Tam mogą być analizowane i przetwarzane przez uprawnionego użytkownika z dowolnej lokalizacji.
Zakres zastosowań obejmuje monitorowanie wód gruntowych, pomiary wód powierzchniowych, monitorowanie składowisk odpadów oraz rejestrację przelewów wód opadowych.
Przemyślany system zarządzania alarmami umożliwia eliminację lub ograniczenie ryzyka powodzi oraz stanów niskiego poziomu wody.
Funkcja
Zasilany bateryjnie rejestrator danych pełni funkcję połączenia pomiędzy punktem pomiarowym, np. z czujnikiem poziomu z serii Hydrolog®, a platformą danych w Internecie.
W zależności od ustawień i zastosowanego czujnika bateria może zapewnić czas pracy przekraczający 5 lat. Możliwe jest również zasilanie Hydrolog HLF4 z zewnętrznego źródła zasilania lub modułów fotowoltaicznych zamiast baterii.
Transmisja danych do portalu ACS w Internecie odbywa się automatycznie za pośrednictwem najsilniejszego operatora sieci komórkowej dostępnego na miejscu. Nie ma znaczenia, czy dostępna jest sieć 2G GSM czy 4G LTE. Karta SIM jest już zintegrowana w urządzeniu. Użytkownik nie potrzebuje żadnych dodatkowych umów z operatorem telefonii komórkowej.
Wielofunkcyjne wejście umożliwia podłączenie zarówno standardowych czujników, jak i energooszczędnych czujników cyfrowych.
Wbudowana funkcja redundancji umożliwia porównywanie dwóch wartości pomiarowych z różnych czujników. Dzięki temu możliwa jest weryfikacja pomiarów, a przy przekroczeniu ustawionej różnicy automatycznie generowany jest alarm. Zapewnia to najwyższą niezawodność pomiaru przy minimalnej liczbie kontroli.
Obsługa lokalna odbywa się poprzez interfejs Bluetooth® w połączeniu z aplikacją. Nie są wymagane żadne specjalne urządzenia. Do obsługi wystarczy smartfon, tablet lub laptop.
| Zasilanie pomocnicze | |
| Bateria | Lit 3,6V-19Ah 3,6V-35A |
| Akkumulator | LiION 4,2V-10Ah |
| Napięcie zasilania DC | 7 V do 32 V DC ≤ 350mA |
| Moduł PV | 4,5 V do 35 V DC ≤ 1A |
| Wejście COM CI1 / CI2 | |
| Interfejs | RS485, bidirektional Modbus®-RTU 9600 Baud (4800…38400 Baud) |
| Wejście analogowe AI1-I / AI2-I | |
| Zakres pracy | 0 do 28mA / Ri 27R |
| Odchylenie charakterystyki | ≤ ±0,05% FSI |
| Odchylenie temperatury | ≤ ±0,1% FSI / 10K |
| Wejście cyfrowe DI1 | |
| Zakres pracy | ≤ 20kOhm / ≤ 1kHz |
| Zasilanie przetwornika pomiarowego | |
| Napięcie wyjściowe UO1 / UO2 | 16,6V ± 0,3V (0mA) 15,9V ± 0,3V (30mA) 0…30mA, max. 40mA |
| Napięcie wyjściowe UO3 / UO4 | 6,7V ± 0,2V (0mA) 6,6V ± 0,2V (100mA) 0…100mA, max. 300mA |
| Interfejs Bluetooth® | |
| Wersja | Bluetooth® 5.0 LE (2Mbit/s) |
| Interfejs 4G / 2G | |
| Wersja | 4G LTE Cat. 1 (B3, B8, B20) 2G EDGE GSM GPRS (900MHz / 1800MHz) |
| Pamięć danych | |
| Rozmiar pamięci | 8MB ≥ 800.000 wartości pomiarowych |
| Warunki otoczenia | |
| Temperatura otoczenia | -20°C do +60°C |
| Stopień ochrony | IP68 [≤3m / ≤0,3bar] (EN/IEC 60529) |
| Materiały (mające kontakt z medium) | PA Aluminium PUR Messing Nickel Silikon NBR |

(