Fluxicont® FS4
W chwili obecnej produkt nie jest dostępny w naszym magazynie.
Po złożeniu zamówienia, powiadomimy o przewidywanym terminie realizacji danego produktu.
Koszt dostawy: 20 PLN
Zapytaj doświadczonego konsultanta:
Przełącznik przepływu do zastosowań ogólnych
Monitorowanie przepływu i temperatury cieczy
- Krótki czas reakcji
- Bezprzewodowy
- Wyświetlacz i obsługa na miejscu zwiększają wygodę operatora
Fluxicont FS4 jest elektronicznym przełącznikiem przepływu i temperatury przeznaczonym do monitorowania, sterowania oraz ciągłego pomiaru przepływu i temperatury cieczy.
Dzięki konstrukcji urządzenia umożliwiającej pracę przy prędkościach przepływu od 3 cm/s do 300 cm/s, temperaturach procesu od –20 °C do +110 °C, ciśnieniach procesu do 40 bar, wykonaniu materiałowemu ze stali nierdzewnej V4A oraz dostępności standardowych przyłączy procesowych, takich jak:
gwint ISO 228-1
gwint ANSI NPT – na życzenie
gwint ISO 225-1 M18x1,5 do adaptera – na życzenie
urządzenie jest szczególnie odpowiednie do monitorowania obiegów wody chłodzącej pomp, turbin, sprężarek i wymienników ciepła, kontroli działania pomp, zabezpieczenia pomp przed suchobiegiem, monitorowania wycieków w liniach procesowych, monitorowania układów smarowania oraz kontroli filtrów w przemyśle napojowym.
Przełącznik przepływu nadaje się do wymagających aplikacji pomiarowych.
Dzięki wysokiej dokładności i dużej elastyczności konfiguracji Fluxicont FS4 może być stosowany w bardzo szerokim zakresie aplikacji.
Solidna konstrukcja oraz wysoka jakość wykonania sprawiają, że urządzenie jest produktem najwyższej klasy, odpornym nawet na najbardziej niekorzystne warunki środowiskowe, takie jak bardzo niskie temperatury podczas pracy na zewnątrz, ekstremalne obciążenia udarowe i wibracyjne czy agresywne media.
Trwałe znakowanie laserowe tabliczki znamionowej zapewnia identyfikowalność urządzenia przez cały okres użytkowania.
Opcjonalnie dostępne jest również laserowe znakowanie punktu pomiarowego / TAG, etykiety klienta lub neutralnej tabliczki znamionowej.
Dostępne opcjonalnie są także:
- wersja wolna od LABS i silikonu
- kalibracja fabryczna z certyfikatem kalibracji
- konfiguracja lub ustawienia wstępne według wymagań klienta
- certyfikat materiałowy EN10204 3.1
- certyfikaty fabryczne potwierdzające przydatność do wody pitnej lub kontaktu z żywnością
Na życzenie klienta możliwe jest wykonanie specjalnych wersji, np.: modyfikacji oprogramowania (nawigacja menu, funkcje specjalne itp.) zmienionego przypisania zacisków lub orientacji złącza dostosowania wyglądu interfejsu użytkownika
specjalnych wykonań przyłączy procesowych
| Czas odpowiedzi skokowej | Przepływ: ≤ 6s (td = 0s / 0% >> 90% / 100% >> 10%) Temperatura: ≤ 4s |
| Czas gotowości tOn | Przepływ: ≤ 10s Temperatura: ≤ 2s |
| Napięcie stałe | |
| Elektroniczny typ wyjścia | A / B / C / D |
| Napięcie zasilania US | 10,5V…35 V DC zabezpieczenie przed odwrotną polaryzacją |
| Tętnienia resztkowe UPP | ≤ 2VPP USmin ≤ US ≤ USmax |
| Pobór prądu IIn | ≤ 100mA S1 / S2 = 0mA Iout = 22mA |
| Napięcie izolacji | 500 VAC (połączenia elektryczne – obudowa) |
| Universalspannung | |
| Elektroniczny typ wyjścia | W |
| Napięcie zasilania US | 20V…253 V AC – 48/62Hz 20V…220 V DC |
| Pobór mocy PIn | ≤ 4VA 2W |
| Klasa ochrony | I (EN 61140) |
| Kategoria przepięciowa | II (EN 60664-1) |
| Wejście | |
| Wielkość pomiarowa | Strömungsgeschwindigkeit |
| Zasada pomiaru | Kalorimetrisch |
| Medium pomiarowe | Flüssigkeiten |
| Zakres pomiarowy | 3…300 cm/s |
| Gradient temperatury | ≥ 300 K/min |
| Wyjście przełączające PNP S1/S2 | |
| Elektroniczny typ wyjścia | A / B / C / D |
| Funkcja | PNP-schaltend auf +L |
| Napięcie wyjściowe UOut | UOut ≥ US – 2V |
| Prąd wyjściowy IL | 0 mA do 200 mA |
| Czas narastania T90 | < 30µs (RL < 3kR / IOut > 4,5mA) |
| Cykle przełączania | ≥ 100.000.000 |
| Wyjście przełączające przekaźnikowe S1 | |
| Elektroniczny typ wyjścia | W |
| Funkcja | Relais Wechsler – schaltend auf L/+L |
| Wartości przełączania | ≤ 2A ≤ 62,5VA 60W |
| Cykle przełączania | ≥ 100.000 |
| Wyjście analogowe AOut – prąd 4…20 mA | |
| Elektroniczny typ wyjścia | B / C / D |
| Zakres pracy IOut | 3,8mA…20,5mA min. 3,6mA max. 22mA |
| Dopuszczalne obciążenie RL | ≤ (US – 10,5V) / 20mA |
| Dokładność pomiaru | |
| Dokładność przepływu | ≤ ±5% MEV14: 5…100 cm/s, -20°C…+85°C ≤ ±10% MEV14: 100…175 cm/s, -20°C…+85°C |
| Dokładność temperatury | ≤ ±1,5K (≥ 20cm/s) |
| Dryft długoterminowy | Przepływ: ≤ ±10% MV13/Jahr, -20°C…+85°C |
| Odchylenie temperatury | Przepływ: ≤ ±0,4cm/s /K, -20°C…+85°C |
| Materiały | |
| Przyłącze procesowe (mające kontakt z medium) | Stal 1.4404 (316L) |
| Czujnik (mający kontakt z medium) | Stal 1.4571 (316Ti) |
| Uszczelnienia | FPM – Fluorelastomer (z.B. Viton®) |
| Warunki otoczenia | |
| Temperatura otoczenia | -20°C…+85°C |
| Temperatura procesu | -30°C…120°C |
| Ciśnienie procesu | ≤ +40bar |
| Stopień ochrony | IP65/IP67 (EN/IEC 60529) |

(