Czujnik ciśnienia Precont® PU4SE
W chwili obecnej produkt nie jest dostępny w naszym magazynie.
Po złożeniu zamówienia, powiadomimy o przewidywanym terminie realizacji danego produktu.
Koszt dostawy: 20 PLN
Zapytaj doświadczonego konsultanta:
Przetwornik ciśnienia do pomiaru względnego ciśnienia w gazach, oparach, cieczach i pyle
Zalety
- Szeroka gama zastosowań
- Zakres pomiarowy od 1 bara do 600 bar
- Szeroki zakres temperatur procesu od -25 ° C do + 100 ° C
- Wysoka klasa ochrony IP69K
- Szeroki zakres temperatur otoczenia od -25 ° C do + 100 ° C
- Ceramiczna wewnętrzna przepona
- Wysoka dokładność - odchylenie charakterystyczne ≤ 0,5% zakresu pomiarowego
- Zintegrowana elektroniczna ocena
- Wyjście prądowe 4 ... 20mA - Zgodność z HART® (7.0)
- Wyjście cyfrowe i możliwość regulacji na RS485 Modbus RTU
- Złącze M12
Opis zastosowań
Ze względu na konstrukcję urządzenia z zakresami pomiarowymi od 1 bara do 600 bar (miernik, regulowany), temperatury procesowe od -25 ° C do + 100 ° C, materiały procesowe Al2O3-ceramiczne / CrNi-stalowe oraz dostępność standardu przemysłowego - przyłącza procesowe, np. gwint ISO 228-1, manometr EN 837, gwint ISO 228-1, DIN EN ISO 1179-2 E lub metryczny gw. ANSI NPT to urządzenie szczególnie odpowiednie do stosowania w maszynach i zakładach, w instalacjach klimatyzacyjnych i chłodniczych, systemach hydraulicznych i pneumatycznych, w przemyśle procesowym lub w technologii środowiskowej.
Przetwornik ciśnienia jest odpowiedni dla ekonomicznych i wymagających warunków pomiarowych.
Ze względu na wysoką dokładność i cyfrową regulację przez jednostkę obsługową FSK lub przez RS485 Modbus RTU, urządzenie może być dostosowane do szerokiej gamy zastosowań.
Wytrzymała konstrukcja i wysoka jakość wykonania sprawiają, że urządzenie to jest produktem, na który nie mają wpływu nawet najbardziej niekorzystne warunki środowiskowe, niezależnie od tego, czy chodzi o najniższe temperatury podczas użytkowania na zewnątrz, ekstremalne uderzenia i wibracje czy agresywne media.
Umieszczone oznakowanie laserowe etykiety typu zapewnia identyfikowalność w całym okresie eksploatacji urządzenia.
Oczywiście jest to opcjonalne oznaczenie punktu pomiarowego. Możliwości: TAG, etykieta klienta lub neutralna etykieta.
Wersja bezsilikonowa, kalibracja fabryczna z certyfikatem kalibracji i konfiguracja zgodna z wymaganiami klienta. ustawienie wstępne jest również opcjonalnie dostępne, podobnie jak certyfikat badania materiału EN10204 3.1.
Specyficzne wersje specjalne klienta można zrealizować na żądanie, np. inne złącze, inna uszczelka procesowa (EPDM, NBR, FFKM itp.) lub specjalne konstrukcje do połączenia procesowego.
| Zakres pomiarowy | |
| Ciśnienie nominalne PN | 0 bar do +1 bar aż do 0 bar do +1000 bar |
| Wyjście typu A – prądowe 4 do 20 mA HART® | |
| Wyjście analogowe 4…20 mA | 3,9mA do 20,5mA ≥ 3,8mA ≤ 22mA dI ≤ 1µA |
| Charakterystyka czasowa | T90 ≤ 5ms ton ≤ 0,2s |
| Interfejs | HART®-konform (7.0) 1200 Bit/s |
| Wyjście typu V – RS485 Modbus®-RTU | |
| Interfejs | RS485, bidirektional Modbus®-RTU 9600 Baud (4800 bis 38400 Baud) |
| Charakterystyka czasowa | T90 ≤ 2ms ton ≤ 0,1s |
| Wyjście typu L – IO-Link® | |
| Interfejs | IO-Link® V1.1 Com2 (38400 Baud) |
| Wyjście analogowe | 0 mA do 20,5 mA (dla 0 do 20 mA) 3,8 mA do 20,5 mA (dla 4 do 20 mA) |
| Wyjście przełączające | 2 × PP (Push-Pull) |
| Wyjście | Uout ≤ 0,2V ≥ Us – 2V Iout = 0mA do 200mA |
| Charakterystyka czasowa | T90 ≤ 2ms ton ≤ 0,1s |
| Zasilanie pomocnicze | |
| Napięcie zasilania Us (zabezpieczone przed odwrotną polaryzacją) | 9 V do 35 V DC (dla wariantu wyjścia elektronicznego A) |
| Dokładność pomiaru | |
| Odchylenie charakterystyki | ≤ ±0,5% FSO |
| Dryft długoterminowy | ≤ ±0,2% FSO/rok |
| Odchylenie temperatury | Tk Nullpunkt + Spanne ≤ ±0,05% FSO/K |
| Warunki procesu | |
| Temperatura procesu | -25°C do +100°C |
| Cykle ciśnienia | ≥ 10Mio. (1,2xPN) |
| Warunki otoczenia | |
| Temperatura otoczenia | -25°C do +100°C |
| Stopień ochrony | IP69K/IP67 (EN/IEC 60529) |
| MTTF | 463 lata |

(