Czujnik ciśnienia Precont® D40
W chwili obecnej produkt nie jest dostępny w naszym magazynie.
Po złożeniu zamówienia, powiadomimy o przewidywanym terminie realizacji danego produktu.
Koszt dostawy: 20 PLN
Zapytaj doświadczonego konsultanta:
Z ceramiczną membraną do zastosowań spożywczych
Zalety
- Niewrażliwość przy wysokiej wilgotności powietrza i przy tworzeniu skondensowanej wody
- Wysoki dokładny pomiar ciśnienia -1 ... 16 bar, względny
- Do 40-krotnej odporności na przeciążenia
- Temperatura procesu od -40 ° C do + 125 ° C
- Wytrzymała konstrukcja - bezobsługowa
- Elektroniczny obrotowy o 330 stopni
- 2-przewodowa technologia 4 ... 20mA lub 3-przewodowa 0 ... 10V
- 2 wyjścia przełączające PNP
- 4-cyfrowy wyświetlacz LED
- Zintegrowana linearyzacja sygnału z maksymalnie 25 punktami linearyzacji
- Szybka regulacja za pomocą kombinacji klawiszy lub regulacja za pomocą wyświetlacza LED
- Ochrona hasła
- Certyfikat do stosowania w obszarach zagrożonych wybuchem
Opis zastosowań
Precont® D40 jest stosowany we wszystkich dziedzinach postępowania i technice procesowej.
Doskonałe właściwości, takie jak wytrzymałość na ciśnienie, wysoka odporność chemiczna, ochrona przed korozją i niewrażliwość na wstrząsy temperaturowe pozwalają na zastosowanie w najtrudniejszych warunkach do pomiaru gazów, par i cieczy.
Dzięki specjalnej konstrukcji urządzenie nadaje się szczególnie do zastosowania w obszarach o podwyższonej wilgotności powietrza i przy tworzeniu skondensowanej wody, gdzie konwencjonalne urządzenia nie mogą lub mogą być używane tylko z drogimi kapilarami wyrównawczymi powietrza.
| Dodatkowe zasilanie | |
| Rozdzielczość wyjścia | 16,5 V do 45 V DC |
| Rozdzielczość wyjścia | 12,5 V do 45 V DC |
| Sygnał wyjściowy 0…10V | 16,5 V do 45 V DC |
| Prąd zasilania | |
| 2-przewodowy 4…20mA | ≤ 22mA (PNP-switching outputs in neutral) |
| 3-przewodowy 0…10V | ≤ 10mA (PNP-switching outputs in neutral) |
| 2 × wyjście przełączające PNP | |
| Funkcje | PNP-switching on +Vs |
| Prąd wyjścia | ≤ 250mA ograniczony prąd, zabezpieczenie przeciwzwarciowe |
| Dokładność pomiaru | |
| Odchylenie charakterystyki | ≤ ±0,1% / ±0,2% FS Measuring range 0,2bar/0,4bar/0,6bar: ±0,35% FS |
| Dryf długoczasowy | ≤ ±0,1% FS / year not cumulative |
| Odchylenia temperatury | ≤ ±0,30% FS / 10 K (Zero / Span) |
| Materiały | |
| Membrana (mająca kontakt z medium) | Ceramika AL2O3 99,9% |
| Przyłącze procesowe (mające kontakt z medium) | Steel 1.4404/316L resp. 1.4571/316Ti |
| Obudowa przyłączeniowa | Stal-CrNi |
| Uszczelki (mające kontakt z medium) | FPM – fluoroelastomer (Viton®) EPDM – ethylene-propylene-diene monomer CR – chloroprene rubber (Neopren®) FFKM – perfluorelastomere (Kalrez®) NBR – nitrile-butadiene rubber |
| Warunki środowiska pracy | |
| Temperatura otoczenia | -40°C…+85°C |
| Temperatura procesu | – 40°C…+125°C |
| Zakres ciśnienia procesowego | -1bar … +16bar |
| Wyłącz | 4:1 |
| Stopień ochrony | IP65 / IP67 (EN/IEC 60529) |

(