Temposonics

Precyzja, stabilność, czy powtarzalność pomiaru to tylko niektóre synonimy marki MTS Sensors (Temposonics) w świecie pomiaru przesunięć liniowych. To właśnie wysoka jakość od wielu lat jest priorytetem dla światowego lidera w dziedzinie produkcji absolutnych enkoderów liniowych, jakim bez wątpienia jest firma MTS.

Precyzja, stabilność, czy powtarzalność pomiaru to tylko niektóre synonimy marki MTS Sensors (Temposonics) w świecie pomiaru przesunięć liniowych. To właśnie wysoka jakość od wielu lat jest priorytetem dla światowego lidera w dziedzinie produkcji absolutnych enkoderów liniowych, jakim bez wątpienia jest firma MTS. Jakość potwierdzona przez liczne certyfikaty jak i aplikacje przemysłowe na całym świecie. Po dziś dzień firma MTS bazując na swoim ponad pięćdziesięcioletnim doświadczeniu wykorzystuje zjawisko magnetostrykcji w produkcji bezkontaktowych przetworników przemieszczeń liniowych, prędkości czy też poziomu materiałów ciekłych. MTS oferuje swoje urządzenia w wersji profilowej lub prętowej, z zakresami pomiarowymi od 25 do 15000mm, z dokładnością do 1µm, powtarzalnością na poziomie 0.001% skali oraz błędem liniowości nie przekraczającym 0.01%. Dostępne są także wersje enkoderów w wykonaniu specjalnym (np. o podwyższonej wytrzymałości na ciśnienie, redundantne lub z certyfikatem ATEX).


Podstawowa grupa liniowych przetworników położenia dzieli się na trzy serie:


Seria R


Grupa najbardziej precyzyjnych, szybkich i w pełni konfigurowalnych czujników, z szeroką gamą interfejsów wyjściowych:

  • sygnał analogowy zarówno w standardzie prądowym jak i napięciowym (0/4 ...20 mA; 20....4/0 mA; 0...10 V; 10...0 V; -10...+10 V)
  • wyjście cyfrowe (SSI kod Grey'a lub Binarny; możliwość zmiany długości ramki danych; pomiar synchroniczny/asynchroniczny; opcjonalnie bit parzystości i końcowy (PB i EB)
  • interfejsy sieciowe (CANbus; CANOpen; POWERLINK; Profibus DP-V1; DeviceNet; EtherCAT)

- zakres pomiarowy 25-7600 mm
- wysoka rozdzielczość (wyjście analogowe: 16 Bit, wyjście cyfrowe: CAN 2 μm; Profibus, POWERLINK, EtherCAT 1 μm; SSI 0,5 μm)
- intuicyjny sposób programowania
- możliwość pomiaru prędkości
- równoczesny pomiar wielopozycyjny - do 30 pozycji.


Seria G


Programowalne czujniki z wbudowaną autodiagnostyką, w pełni kompatybilne ze starszymi produktami firmy, dostępne interfejsy:

  • sygnał analogowy (0/4 ...20 mA; 20....4/0 mA; 0...10 V; 10...0 V; -10...+10 V)
  • wyjście cyfrowe Start/Stop RS 422, SSI

- przetwornik GB – konstrukcja przeznaczona do całkowitej zabudowy w siłowniku
- zakres pomiarowy 50-7600 mm
- rozdzielczość do 5μm
- równoczesny pomiar wielopozycyjny - do 15 pozycji


Seria E


Czujniki dedykowane do aplikacji wymagających prostych i ekonomicznych rozwiązań.
dostępne interfejsy:

  • sygnał analogowy (0/4 ...20 mA; 20....4/0 mA; 0...10 V; 10...0 V; -10...+10 V)
  • wyjście cyfrowe Start/Stop RS 422

- zakres pomiarowy 50-3250 mm
- rozdzielczość do 10μm
- niska cena


Firma Newtech Engineering mając do dyspozycji tak dobry sprzęt oraz doświadczoną kadrę jest w stanie z sukcesem zapewnić Państwu pełną pomoc techniczną zarówno na etapie doboru jak i eksploatacji urządzeń Temposonics. Poprzez kompleksowe i profesjonalne wsparcie z każdym dniem potwierdzamy, że Temposonics daje wymierną różnicę dla chcących w sposób pewny i niezawodny zmierzyć przesunięcie liniowe, ta idea jest zgodna z mottem samego producenta, które brzmi: Temposonics the Measurable Difference.

Temposonics

Temposonics GmbH & Co. KG
Auf dem Schüffel 9
58513 Lüdenscheid
Germany

Wyszukaj produkty