Profilometr PS-30 Prosty i elastyczny do precyzyjnych zadań pomiarowych i inspekcji

Profilometr PS-30

WYŻSZA WYDAJNOŚĆ PRODUKCJI I LEPSZA JAKOŚĆ PRODUKTÓW

Optoelektroniczny profilometr PS-30 jest gotowy do użycia po wykonaniu zaledwie kilku kroków i rejestruje profile różnych obiektów podczas jednego skanowania linii laserowej. Maksymalnie 10 profili docelowych upraszcza kontrolę i pomiary zmieniających się obiektów na tej samej linii produkcyjnej.
  
PS-30 sprawdza nie tylko obecność obiektu, ale także określa, czy rzeczywiście przewidziany element jest używany i prawidłowo zamocowany. Dzięki profilometrowi PS-30 można poprawić jakość swoich produktów i zwiększyć wydajność produkcji.

MINIMALIZACJA KOSZTÓW I PRAC MONTAŻOWYCH

  •  Możliwość użytkowania od razu po wyjęciu z pudełka: Szybkie uruchamianie za pomocą przycisków uczenia i wyświetlacza na czujniku
  •  Odporność na światło otoczenia: Nie wymaga osłony ani zewnętrznego oświetlenia
  •  Pomiar niezależny od odległości i koloru: Wysoka tolerancja przy pozycjonowaniu obiektów

WYŻSZA WYDAJNOŚĆ PRODUKCJI

  •  Możliwość zapisania do 10 profili docelowych dla uproszczonej kontroli zmieniających się obiektów na tej samej linii produkcyjnej.

ZASTOSOWANIA PS-30

  •  Kontrola nakrętek w procesie spawania
  •  Kontrola odległości i położenia między łożyskiem a wałem

KONTROLA JAKOŚCI NA LINII PRODUKCYJNEJ Z PS-30
 
 PS-30 sprosta nawet trudnym wyzwaniom. Za pomocą metody przekrojów świetlnych niezawodnie wykrywa profil przedmiotów i określa różnice rzędu 0,5 mm. Dzięki porównaniu rzeczywistego profilu wysokości z profilem predefiniowanym można sprawdzić poprawność montażu, użytkowania, orientacji i obróbki elementu.

Obszar inspekcji można ograniczyć do odpowiednich sekcji dzięki funkcji obszaru zainteresowania (ROI). Dwa zielone znaczniki wizualizują wybrany ROI na linii lasera. Za pomocą funkcji ROI, oprócz obecności lub braku najmniejszych elementów, wykrywane są również najmniejsze szczeliny (np. w przypadku niepodłączonego połączenia wtykowego).

 

Więcej informacji

Machine Vision

Parametry techniczne

Więcej produktów

 

Zapraszamy do kontaktu w przypadku jakichkolwiek pytań:

Product Manager

Robert Skibiński

tel. 577 575 085

robert.skibinski@newtech.com.pl