Rozwiń swój biznes dzięki automatyce przemysłowej
  • Jesteśmy na rynku od 1993 r.
  • Zrealizowaliśmy ponad 150 tyś. zamówień
  • Profesjonalnie doradzamy klientom
Jesteś tutaj: Nowości produktowe

Miniaturowe czujniki laserowe O300 do precyzyjnego wykrywania bardzo małych obiektów i szczelin

Jesteś tutaj: Nowości produktowe
Miniaturowe czujniki laserowe O300 do precyzyjnego wykrywania bardzo małych obiektów i szczelin

Nowe miniaturowe czujniki laserowe O300 z IO-Link firmy Baumer są wyspecjalizowane w zakresie niezawodnego wykrywania bardzo małych obiektów i szczelin. Dzięki wiązce lasera, która skupia się w granicach 0,1 mm i wysokiej dokładności powtarzania wynoszącej 0,1 mm, obiekty mogą być bardzo dokładnie pozycjonowane i precyzyjnie kontrolować procesy.


Dzięki wyjątkowo krótkiemu czasowi reakcji krótszym niż 0,1 ms, czujnik niezawodnie wykrywa nawet bliskie odległości, co pozwala na szybkie przetwarzanie i wysoką przepustowość. Dużą zaletą jest dokładne wyrównanie wiązki laserowej do otworów mocujących według projektu (qTarget). Dzięki qTarget można zagwarantować wykrywanie z najwyższą dokładnością w całej serii.

Metoda qTeach umożliwia łatwe, przyjazne dla użytkownika uruchomienie czujnika laserowego. Wspomniana metoda qTeach jest również odporna na manipulacje, zapewniając w ten sposób maksymalną niezawodność i dostępność systemu.


Oferta produktów laserowych O300 imponuje ogromną różnorodnością, oferując rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb, które nadają się do precyzyjnych zadań związanych z wykrywaniem obiektów. Spośród pięciu zasad działania czujników, należy wyróżnić oryginalną barierę świetlną bez odbłyśnika SmartReflect. Nawet odbicia obiektów o wielkości 0,5 mm w niezawodny sposób można wykryć z odległości 250 mm. Wersje ze stali nierdzewnej wykonane jako wytrzymałe i higieniczne zapewniają typowe zastosowania czujników laserowych O300 do pakowania w przemyśle spożywczym i farmaceutycznym.
Dzięki integracji IO-Link czujniki laserowe O300 są gotowe na „Industry 4.0". IO-Link pozwala na szybką i łatwą konfigurację czujników dla wszystkich aplikacji wykorzystujących standardowe komponenty sieciowe. Ponadto dostępne są dodatkowe dane, np. ocena w przypadku procesów konserwacji predykcyjnej.

 

Skontaktuj się z nami jeśli chcesz poznać więcej szczegółów:

 

Witold Nantka

Project Manager

tel. kom. +48 694 467 156

tel. +48 32 237 61 98 w. 112

e-mail: witold.nantka@newtech.com.pl