Rozwiń swój biznes dzięki automatyce przemysłowej
  • Jesteśmy na rynku od 1993 r.
  • Zrealizowaliśmy ponad 150 tyś. zamówień
  • Profesjonalnie doradzamy klientom
Jesteś tutaj: Nowości produktowe

Czujniki Temposonics® z serii T teraz z wyjściem SSI

Jesteś tutaj: Nowości produktowe
Czujniki Temposonics® z serii T teraz z wyjściem SSI


Czujniki serii T, opracowane specjalnie dla obszarów zagrożonych wybuchem, zostały rozszerzone o wyjście SSI, które, podobnie jak inne wyjścia CANBus i Analog, posiadają certyfikat Ex.
Wyjściowy dodatek do czujników położenia zapewnia większą funkcjonalność. Wyjście SSI jest teraz dostępne i ma tę zaletę, że oprócz danych pozycji, mogą być przesyłane informacje cyfrowe z dokładnością do 0,5 μm. Oznacza to, że informacje o statusie można obserwować podczas pracy, a w przypadku awarii dostępna jest pełna diagnostyka.


Magnetostrykcyjne czujniki położenia liniowego z serii T zostały opracowane do użytku w niebezpiecznych środowiskach roboczych, takich jak te, które wystawiają czujnik na działanie płomieni lub substancji żrących. Rosnące zapotrzebowanie na rozwiązania czujników, które spełniają wymagania dotyczące ochrony przeciwwybuchowej i bezpieczeństwa funkcjonalnego, są zwykle poszukiwane przez inżynierów z branży chemicznej, wytwarzania energii, przetwarzania oleju.


Czujniki położenia z wyjściem SSI posiadają również certyfikaty ATEX i IECEx, posiadają certyfikat NEC i CEC oraz posiadają certyfikaty Ex, które mają zastosowanie na rynku rosyjskim (EAC Ex) i japońskim (certyfikat CML, certyfikat zagraniczny równoważny TIIS). Dlatego można je stosować w obszarach istotnych dla bezpieczeństwa klas I, II, III - Rejony 1, 2 - Grupy A, B, C, D, E, F, G, a także w strefach 0/1, 21 i 22.


Opatentowana technologia Temposonics® opracowana przez firmę MTS zapewnia wyjątkowo dokładną, bezkontaktową metodę pomiaru pozycji, która jest odpowiednia do stosowania w najbardziej wymagających nowoczesnych zastosowaniach przemysłowych. W oparciu o tę technologię czujniki Temposonics® są wysoce odporne na wibracje, wstrząsy i ekstremalne ciśnienie. Ponieważ czujniki te nie są uzależnione od ruchomych części, mają przedłużony okres eksploatacji, z niewielkimi wymaganiami lub bez konserwacji. Ponadto można je montować nawet w najbardziej ograniczonym przestrzennie otoczeniu.

 

Jeżeli jesteś zainteresowany, skontaktuj się z nami:

 

Mateusz Gimza

Product Manager MTS

tel. kom. +48 694 467 158

tel. +48 32 237 61 98 w. 115

e-mail: mateusz.gimza@newtech.com.pl