Rozwiń swój biznes dzięki automatyce przemysłowej
  • Jesteśmy na rynku od 1993 r.
  • Zrealizowaliśmy ponad 150 tyś. zamówień
  • Profesjonalnie doradzamy klientom
Jesteś tutaj: Nowości produktowe

Czujnik pomiaru odległości - wysokie osiągi w miniaturowym formacie

Jesteś tutaj: Nowości produktowe
Czujnik pomiaru odległości - wysokie osiągi w miniaturowym formacie

Firma Baumer jako pionier w dziedzinie miniaturyzacji oferuje najmniejsze, a zarazem najsilniejsze układy pomiarowe w całym portfolio. Bardzo małe czujniki indukcyjne, fotoelektryczne jak również ultradźwiekowe posiadają duże zakresy pomiarowe, oraz mierzą z wysoką precyzją przy bardzo krótkich czasach odpowiedzi. Czujniki takie idealnie nadają się do aplikacji z ograniczona przestrzenią.


Seria IWFM 08 czujników indukcyjnych z łatwością może być integrowana do większości aplikacji z uwagi na swoje niewielkie wymiary: 8 x 16 x 4,7 mm. Wytrzymała metalowa obudowa ochrania całą elektronikę. Z czasem odpowiedzi poniżej 1 ms oraz rozdzielczością poniżej 1 um (przypis mikrometra) czujnik stanowi bardzo niezawodne i precyzyjne rozwiązanie przy pomiarach np. mimośrodowości wałków.


Seria czujników optycznych OADM 12, jako najmniejsza seria czujników laserowych do pomiaru odległości posiada zintegrowaną najmniejszą dostępną na rynku elektronikę oceniającą. Pomimo bardzo małej obudowy czujnik jest w stanie dokonywać pomiarów z dokładnością 2um (przypis: mikrometrów), niezależnie od koloru obiektu, czy materiału wykonania, z odległości 120 mm. Jest to seria wysoce nadająca się do pozycjonowania profili pomiarowych np. w kontroli jakości.


Seria czujników ultradźwiękowych UNDK 10 to również najmniejsza seria czujników dostępnych na rynku. Bardzo wąski kąt wiązki dźwiękowej pozwala na pomiary poziomu cieczy nawet w zbiornikach o bardzo wąskim otworze nalewowym - z odległości do 200 mm.