BW3813 - Cable Duct ASi Motor Module, IP54, M8, M12 for 24V motorized rollers, 4I/2O/2AO
At the moment, the product is not available in our warehouse.
After placing the order, we will notify you of the expected delivery date of the product.
Shipping cost: 20 PLN
Ask an experienced consultant:
Cable Duct ASi Motor Module in IP54, with 2 x M8 cable sockets and 2 x M12 cable sockets for 2 x 24 V motorized rollers Interroll (EC310), Itoh Denki (PM500XC/XK, PM605XC/XK) or RULMECA (RDR BL-2), 4 digital inputs, 2 digital outputs, 2 analog outputs, input voltage/sensor supply out of AS-i, output voltage/actuator supply out of AUX, internal line protection, separately for each motor 3,5 A (slow-blow fuse), flat design, installation in cable duct possible (installation depth > 19 mm), periphery connection via 2 x M8 cable sockets, straight, 5 poles and 2 x M12 cable sockets, straight, 5 poles, cable length of motor connections 0,40 m, cable length of input connections 0,06 m, AS-i connection via profile cable and piercing technology, 1 AB address
| Type | cable duct motor module |
| ASi-5/ASi-3 | ASi-3 compatible |
| Housing | depth: 19 mm |
| Protection rating | IP54 |
| Drive | Interroll (EC310), Itoh Denki (PM500XC/XK, PM605XC/XK), RULMECA (RDR BL-2) |
| Number of Drives | 2 |
| Line protection fuse | yes, separately for each motor, 3,5 A (slow-blow fuse) |
| Flat design, installation in cable duct possible | yes, depth: 19 mm |
| Inputs digital | 2 |
| Input voltage (sensor supply) | out of ASi |
| Output voltage (actuator supply) | out of AUX |
| Connection | 2 x M8 snap-in cable sockets, straight, 5 poles + 2 x M12 cable sockets, straight, 5 poles |
| Round cable | M: 0,60 m, I: 1 m |
| ASi connection | ASi profile cable |
| ASi address | 1 AB address |

(