Rozwiń swój biznes dzięki automatyce przemysłowej
  • Jesteśmy na rynku od 1993 r.
  • Zrealizowaliśmy ponad 150 tyś. zamówień
  • Profesjonalnie doradzamy klientom
Jesteś tutaj: O firmie » Aktualności
Menu główne

Baumer inwestuje w nowe centrum logistyczne i rozwojowe w pobliżu jeziora Constance

Jesteś tutaj: O firmie » Aktualności

Rozpoczęcie budowy nowego centrum logistycznego firmy Baumer

 

Firma Baumer postawiła na rozwój. Właśnie rozpoczął się warty 30 mln EUR projekt budowy nowego centrum logistycznego firmy.

 

Centrum powstaje w miejscowości Stockach w pobliżu jeziora w południowej części Niemiec. Obok centrum logistycznego dla Europy powstaje tutaj również centrum badań i rozwoju, a w terminie późniejszym również produkcja. Całość przedsięwzięcia jest kontynuacją procesu rozwojowego Baumer Group, jaki obserwujemy od kilku lat. Głównym celem i zadaniem nowego centrum logistycznego będzie umożliwienie znacznie szybszej reakcji na potrzeby klientów z krajów europejskich.

 

Nowe centrum techniczne (R&D) znaczny nacisk położyło na zrównoważony rozwój rozwiązań przemysłowych oraz na coraz bardziej istotny aspekt komunikacji na linii maszyna-operator oparty na rozwiązaniach sieciowych (Industry 4.0). Ten projekt będzie realizowany w kilku fazach konstrukcyjnych. Z końcem tego roku planowane jest oddanie trzech budynków o łącznej powierzchni 48 000 metrów kwadratowych: trójkondygnacyjnego centrum produkcyjnego, budynku logistyki i budynku administracji.
Faza początkowa zakłada stworzenie 300-400 miejsc pracy. Centrum badań i rozwoju zostanie otwarte na jesień 2017 roku.