Rozwiń swój biznes dzięki automatyce przemysłowej
  • Jesteśmy na rynku od 1993 r.
  • Zrealizowaliśmy ponad 150 tyś. zamówień
  • Profesjonalnie doradzamy klientom
Jesteś tutaj: Nowości produktowe

Elektroniczny wyświetlacz MA508/1 Quasi-absolutny, zasilany bateryjnie wyświetlacz LCD, odporna metalowa obudowa

Jesteś tutaj: Nowości produktowe
Elektroniczny wyświetlacz MA508/1  Quasi-absolutny, zasilany bateryjnie wyświetlacz LCD, odporna metalowa obudowa

Do obecnej oferty przyrządów do pomiaru długości, kąta obrotu i prędkości obrotowej SIKO dołączył nowy wyświetlacz MA508/1. Jest on następcą popularnego MA508. Jego podstawowe zalety to wyższa rozdzielczość i dokładność, a także swobodne programowanie parametrów za pomocą klawiatury. Dzięki temu może znaleźć zastosowanie w maszynach do obróbki drewna i obrabiarkach, które wymagają wyższej rozdzielczości. Zastosowana technologia pozwala na działanie systemu bez wymiany baterii nawet przez 10 lat. To sprawia, że urządzenie jest wyjątkowo bezobsługowe.

 

Różnorodne obszary zastosowań dla wyświetlaczy pomiarowych

 

W wielu dziedzinach przemysłu i inżynierii mechanicznej jest wymagany pomiar odległości i kąta, które nie są przetwarzane przez system nadrzędny, ale wartość pomiaru musi być wyświetlona. Aplikacje takie znajdziemy w metrologii, w przemyśle opakowaniowym lub drzewnym.

 

Solidna technologia pomiaru magnetycznego
MA508/1 jest solidnym wyświetlaczem pomiarowym z dobrze znaną i sprawdzoną technologią pomiaru magnetycznego. W połączeniu z taśmą magnetyczną MB500, wyświetlacz zbiera sygnały i konwertuje je bezpośrednio na informacje o odległości z rozdzielczością 0,01mm. Ponadto możliwe jest działanie wyświetlacza w połączeniu z pierścieniami magnetycznymi MR500 i MBR5000 w celu regulacji kąta obrotu.

 

Kompaktowa i sprawdzona konstrukcja mechaniczna
Nowy wyświetlacz pomiarowy MA508/1 z asortymentu MagLine jest imponujący ze względu na jego innowacyjność, przede wszystkim ze względu na sprawdzoną technologię dobrze znanego poprzednika MA508, ale ze znacznie zwiększoną funkcjonalnością. Kompaktowy rozmiar niezwykle wytrzymałego ekranu pomiarowego pozwala na bezproblemową integrację nawet w instalacjach, gdzie jest ograniczona przestrzeń. Dobry stosunek ceny do jakości uzupełnia ofertę nowego wyświetlacza SIKO.

 

Operacje za pomocą klawiatury
Wyświetlacz może być wyzerowany lub ustawiony do wstępnie zdefiniowanej wartości (offset) wszędzie po naciśnięciu jednego przycisku. Nie ma potrzeby używania dodatkowych urządzeń do programowania. MA508/1 jest zoptymalizowanym następcą MA508. Teraz ekran może być dowolnie programowany za pomocą zintegrowanej klawiatury.

 

Kompatkowe wymiary umożliwiają prostą integrację nawet w ciasnych warunkach instalacyjnych. Metalowa obudowa gwarantuje trwałość i niezawodność.

 

Charakterystyka MA508/1:

  • dokładność max. 0.01 mm
  • powtarzalność 0.01 mm
  • energooszczędny LCD ze zintegrowanym czujnikiem
  • zasilanie ze zintegrowanej baterii o żywotności do 10 lat
  • w pełni programowalny za pomocą klawiszy wyświetlacza

 

W razie pytań zapraszamy do kontaktu:

 

Radosław Wieczorek

Specjalista ds. automatyki

tel. 32 237 61 98 w. 117

tel. kom. 694 467 159

radoslaw.wieczorek@newtech.com.pl